Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.02.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sprva pretežno jasno. Naše kraje bo od severa postopno dosegla koprenasta oblačnost, ki se bo proti večeru zgostila. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 13 stopinj C.
-1°C | 13°C
ponedeljek, 27.02.2017
-1°C | 14°C
torek, 28.02.2017
5°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 14°C
četrtek, 02.03.2017
2°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 26.2.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Severnoprimorski župani so se udeležili ......


GASILCI IN ZAŠČITA, OBVESTILA

| |
25.02.2015      10:07
A A

Severnoprimorski župani so se udeležili posveta s poveljnikom Civilne zaščite RS in ministrom za obrambo


V ponedeljek, 23. februarja, so se župani Severnoprimorske regije udeležili posveta s poveljnikom Civilne zaščite Republike Slovenije Srečkom Šestanom. Gost posveta je bil pristojni minister za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, Janko Veber, minister za obrambo.


Gost posveta je bil Janko Veber, minister za obrambo. Foto: arhiv MORS
Gost posveta je bil Janko Veber, minister za obrambo. Foto: arhiv MORS
Deli:

Srečanje z župani Severnoprimorske regije je, kot tretjega od načrtovanih trinajstih po Sloveniji, spodbudil poveljnik Civilne zaščite Republike Slovenije Srečko Šestan. Na njem je minister Veber predstavil prizadevanja vodstva ministrstva za učinkovitejše ukrepanje ob naravnih in drugih nesrečah.

 

Minister za obrambo Janko Veber se je županom in drugim predstavnikom občin Severnoprimorske regije zahvalil za uspešno delo na področju varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami. Kot je dejal, je regija izpostavljena različnim nevarnostim, zato je tokratno srečanje s poveljnikom Civilne zaščite Republike Slovenije Srečkom Šestanom in poveljnikom Civilne zaščite Severnoprimorske regije mag. Samom Kosmačem pomembna priložnost za izmenjavo izkušenj. »Še posebej zdaj,« je poudaril minister Veber, »ko na ministrstvu pripravljamo nacionalni program varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami med letoma 2016 in 2022, ki je temeljnega pomena za nadaljnji razvoj sistema.« Minister Veber je dejal, da si vodstvo prizadeva izboljšati učinkovitost ukrepanja ob morebitnih nesrečah, zato je predvsem na podlagi izkušenj ob lanskem žledolomu oblikovalo modularno enoto Slovenske vojske za zaščito, reševanje in pomoč, ki bo pod okriljem poveljnika CZ RS delovala kot pomoč Civilni zaščiti, gasilcem in drugim reševalnim službam pri učinkovitem in pravočasnem odzivu na različne naravne nesreče. Ta enota pripadnikov Slovenske vojske bo glede na znanje in zmogljivosti, ki so potrebni ob naravnih nesrečah, modularno sestavljena, saj se je prav tu pokazala prednost sodelovanja več strokovnjakov pri sprejemanju nujnih ukrepov za obvladovanje razmer. Tako skupino pripadnikov pa bo mogoče tudi aktivneje vključevati v proces svetovanja na terenu in prenos izkušenj. Minister Veber je med ukrepi, ki bodo prispevali k izboljšanju delovanja sistema zaščite in reševanja, navedel tudi odločitev o zamenjavi oziroma posodobitvi voznega parka ministrstva.

 

V nadaljevanju je poveljnik CZ Severnoprimorske regije mag. Samo Kosmač predstavil regijske zmogljivosti in delo CZ v regiji. Poveljnik CZ RS Srečko Šestan je župane podrobneje seznanil s sistemom zaščite in reševanja, s silami, ki so na državni ravni na razpolago ob različnih vrstah nesreč, ter z načinom dela reševalcev ob nesrečah, od aktiviranja državnega načrta do zaprosil ter poročanja in zajemanja podatkov o nesrečah. Ob koncu je župane opozoril na tista področja in naloge, pri katerih bi bile občine lahko aktivnejše. Tako je na župane naslovil priporočila, da imenujejo poveljnika CZ občine, ki naj bi bil hkrati svetovalec za področje zaščite, reševanja in pomoči, imenujejo štab CZ občine, sestavljen iz članov občinske uprave, imajo samostojnega svetovalca za področje zaščite, reševanja in pomoči oziroma ga imenujejo za več občin skupaj. Med priporočili republiškega poveljnika so tudi ta, da občine vnaprej sklenejo pogodbe za dobavo materiala oziroma storitev, ki bi jih potrebovale ob nesrečah, da pozornost ob nesrečah namenijo delu z novinarji ter sprejmejo intervencijske ukrepe.

 

Tokratni regijski posvet z župani pod vodstvom poveljnika Civilne zaščite Republike Slovenije Srečka Šestana je tretji zapored. Po izvedbi posvetov v vseh trinajstih regijah Slovenije, kjer delujejo izpostave RS za zaščito in reševanje, bo poveljnik CZ RS oblikoval predloge za večjo učinkovitost delovanja sistema zaščite, reševanja in pomoči.

 

Povzeto iz spletne strani Ministrstva za obrambo RS

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 26 27 28 1 2 3 4 5 6 7
26.02.2017 | Kultura
Vrsnsk pust 2017
03.03.2017 | Šole in vrtci
Pravljice z lisico Mico
26.02.2017 | Kultura
Vrsnsk pust 2017
27.02.2017 | Družabni dogodki
Pohod za ohranjanje psihofizičnega zdravja po Kobariški zgodovinski poti
03.03.2017 | Šole in vrtci
Pravljice z lisico Mico

Bodite prvi pri oddaji mnenja.