Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.02.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo povečini pretežno oblačno, ponekod na Primorskem tudi megleno, le na severovzhodu bo sprva še delno jasno. V zahodni polovici države se bodo pričele pojavljati padavine, drugod bo sprva še povečini suho. Jugozahodni veter se bo potopoma polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 11 stopinj C.
8°C | 10°C
sobota, 25.02.2017
4°C | 14°C
nedelja, 26.02.2017
-1°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-1°C | 14°C
torek, 28.02.2017
3°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 23.2.2017 ob 19h
V severovzhodni Sloveniji bo zvečer in v noči na petek pihal okrepljen jugozahodnik s sunki med 70 in 90 km/h.
8°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Evropskemu tednu mobilnosti se pridružuje ......


OSNOVNA ŠOLA, PROMET, DOGODKI

| |
16.09.2016      7:20
A A

Evropskemu tednu mobilnosti se pridružuje tudi Občina KobaridDeli:

Evropski teden mobilnosti tudi letos povezuje mesta v prizadevanjih za človeku ter okolju bolj prijazne načine mobilnosti. K pobudi je doslej uradno pristopilo 2067 mest iz kar 48 držav, med njimi prvič tudi Kobarid. Občina Kobarid izpolnjuje vsa tri merila (organizacija dejavnosti, izvedba vsaj enega trajnega ukrepa in organizacija Dneva brez avtomobila) in s tem že prvo leto postaja zlata udeleženka Evropskega tedna mobilnosti.

Med 16. in 22. septembrom bodo v sodelujočih mestih potekale številne aktivnosti, ki bodo spodbujale prebivalce k trajnostni mobilnosti. Letošnji slogan je Pametna mobilnost za gospodarsko uspešnost. Raziskave namreč kažejo ekonomsko prednost mest, ki se zavzemajo za trajnostno mobilnost. Kolesarska infrastruktura in učinkovit javni prevoz vplivata na vrednost nepremičnin. Otroci, ki gredo v šolo peš ali s kolesom, dosegajo boljše rezultate. Zaposleni, ki pešačijo ali kolesarijo na delo, delajo v povprečju učinkoviteje od voznikov avtomobilov, manjkrat obiščejo zdravnika, so manj časa na bolniški … Vse to pa ima pozitiven vpliv na ekonomski položaj lokalne skupnosti.

V okviru Evropskega tedna mobilnosti bo v četrtek, 22. septembra, potekal DAN MOBILNOSTI V KOBARIDU. Učenci Osnovne šole Simona Gregorčiča Kobarid in drugi bodo spoznavali trajnost-no mobilnost in varnost v prometu. Z zaporo Gregorčičeve in Šarfove ulice (med 7.00 in 12.00), kjer se bo prireditev odvijala, bomo pokazali, kakšen bi bil naš kraj, če bi ga zaprli za promet in namenili pešcem.
Župan Občine Kobarid Robert Kavčič bo ob 10.30 na parkirišču na Šarfovi ulici skupaj z ravnateljico kobariške osnovne šole Melito Jakelj slovesno odprl del novo urejene varne poti. Spremljajoči kulturni program bodo pripravili učenci z učiteljicami. Sledil bo tehniški dan. Aktivnosti učencev bodo potekale na obeh ulicah in pred osnovno šolo. Za varnost otrok bodo skrbeli policisti, redarji in gasilci. Udeleženci dogodka bodo imeli priložnost ogleda policijskega in električnega vozila, spoznali pa bodo tudi delo policije in redarske službe.


Vabijo vas: Občina Kobarid, Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Kobarid, Osnovna šola Simona Gregorčiča Kobarid in Posoški razvojni center
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
25.02.201 | Kultura
Drežniški pust 2017
25.02.2017 | Kultura
Kobariški pust 2017
26.02.2017 | Kultura
Vrsnsk pust 2017
03.03.2017 | Šole in vrtci
Pravljice z lisico Mico

Bodite prvi pri oddaji mnenja.