Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bodo padavine od zahoda ponehale, najkasneje v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo. Na severozahodu bo ostalo bolj oblačno, v zahodni in ponekod v severni Sloveniji se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Zapihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 18°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

»EU projekt, moj projekt«


DOGODKI

| |
16.09.2015      8:10
A A

»EU projekt, moj projekt«


Med izbranimi 32 projekti je tudi čezmejni projekt Pot miru/Via di pace. V soboto, 19. septembra, vabljeni na voden pohod po muzeju na prostem Kolovrat, kosilo iz vojaškega kotla in obisk Informacijskega centra Poti miru v Kobaridu.


Deli:

Služba vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko organizira 18. in 19. septembra 2015  niz dogodkov z naslovom »EU projekt, moj projekt«. Gre za dneve odprtih vrat projektov, ki so bili sofinancirani z evropskimi sredstvi v obdobju 2007-2013. Vsi dogodki, ki ponujajo najrazličnejše aktivnosti, so brezplačni, namenjeni pa so vsem starostnim skupinam. Več o vseh dogodkih in namenu projekta si lahko preberete na http://www.eu-skladi.si/portal/aktualno/dogodki/eu-projekt-moj-projekt.

 

Med izbranimi 32 projekti je tudi čezmejni projekt Pot miru/Via di pace.


V soboto, 19. septembra, vas tako vabimo na voden pohod po muzeju na prostem Kolovrat, kosilo iz vojaškega kotla in obisk Informacijskega centra Poti miru v Kobaridu.

 

Program:

10.00: Zbor na čezmejnem muzeju na prostem Kolovrat.

10.30 do 12.00: Voden pohod z vodnikom po muzeju na prostem, kjer so kaverne, poveljniška in opazovalna mesta, topniški položaji, mreža strelskih jarkov iz obdobja soške fronte. Poleg spoznavanja soške fronte in na sploh življenja ob nekdanji meji, boste lahko uživali v izjemnem razgledu na Julijske Alpe, dolino Soče, Benečijo in furlansko nižino.

12.15 do 13.30: Kosilo iz vojaškega kotla na Kolovratu (pripravi Turistična kmetija Jelenov breg pod Matajurjem).

13.30 do 14.00: Vožnja po grebenski cesti, skozi Livek proti Kobaridu.

14.00 do 16.00: Obisk Informacijskega centra Pot miru: ogled interaktivne razstave o Poti miru z ogledom kratkega filma o Poti miru in Kolovratu, poslušanje vojaških pesmi, simulator letenja, razstava »1915 - Ženske v zaledju soške fronte«. Možen je tudi obisk Kobariškega muzeja.

 

Vabljeni, da se nam pridružite na celodnevnem spoznavanju dediščine soške fronte in Poti miru. Dogodek je za obiskovalce brezplačen.

 

Ekipa Fundacije Poti miru v Posočju
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7

Bodite prvi pri oddaji mnenja.