Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.03.2017

oblačno
Ponoči bo delno jasno, občasno ponekod pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, ob morju okoli 9 stopinj C.
7°C | 21°C
sobota, 25.03.2017
8°C | 22°C
nedelja, 26.03.2017
6°C | 16°C
ponedeljek, 27.03.2017
2°C | 17°C
torek, 28.03.2017
0°C | 20°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
21°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

25 let od zavzetja Mednarodnega mejnega ......


DOGODKI

| |
29.06.2016      8:00
A A

25 let od zavzetja Mednarodnega mejnega prehoda Robič


Letos mineva 25 let odkar je bil brez strela osvojen MMP Robič. Ob tej priložnosti so v nedeljo, 26. junija 2016, OZVVS Gornje Posočje, društvo veteranov "Sever"-pododbor Tolmin in Občina Kobarid organizirali slovesnost.


Pred pričetkom praznovanja so župan Občine Kobarid Robert Kavčič in delegacija Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Gornje Posočje in društva "Sever" - pododbor Tolmin, ob prisotnosti častne straže 132. gorskega polka Slovenske vojske, s položitvijo cvetja ob spomenik počastili mirno osvojitev. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Pred pričetkom praznovanja so župan Občine Kobarid Robert Kavčič in delegacija Območnega združenja veteranov vojne za Sl...
Deli:

V nedeljo, 26. junija, je na nekdanjem Mednarodnem mejnem prehodu Robič potekalo praznovanje 25. obletnice mirnega zavzetja prehoda Robič, ki je bil  v osamosvojitveni vojni 1991 prvi ponovno osvojeni mejni prehod.


Pred pričetkom praznovanja so župan Občine Kobarid Robert Kavčič in delegacija Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Gornje Posočje in društva "Sever" - pododbor Tolmin, ob prisotnosti častne straže 132. gorskega polka Slovenske vojske, s položitvijo cvetja ob spomenik počastili mirno osvojitev. 

Množico zbranih je pozdravil in nagovoril kobariški župan Robert Kavčič, ki je vsem prisotnim čestital ob dnevu državnosti in se zahvalil vsem, ki so pred 25. leti pripomogli k mirni osvojitvi prehoda. 

Slavnostni govornik je bil Pavel Gregorčič, predsednik Izvršnega sveta Občine Tolmin leta 1991. V svojem govoru je poudaril pravilnost takratne odločitve, ki je pripeljala do osvojitve prehoda brez strela in brez žrtev. Zato danes lahko obeležujemo spomin na te dogodke in obenem praznujemo. 


Kulturni program je s pesmijo obogatil Oktet Simon Gregorčič Kobarid. 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.