Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 27.05.2017

pretežno jasno
Danes in jutri bo povečini sončno. Čez dan bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12, ob morju 14, najvišje dnevne od 23 do 27 stopinj C.
12°C | 28°C
nedelja, 28.05.2017
14°C | 29°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
torek, 30.05.2017
14°C | 28°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 27.5.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Delovni razgovor med predstavniki Policije in ......


OBVESTILA

| |
02.03.2016      7:00
A A

Delovni razgovor med predstavniki Policije in medobčinskih redarstev na območju PU Nova GoricaDelovnega razgovora se je udeležil tudi direktor Medobčinske uprave občin Bovec, Kobarid, Tolmin in Kanal ob Soči
Delovnega razgovora se je udeležil tudi direktor Medobčinske uprave občin Bovec, Kobarid, Tolmin in Kanal ob Soči
Deli:

Policijska uprava Nova Gorica je v sredo, 24. februarja 2016, že petič zapored organizirala delovni posvet med predstavniki Policije in medobčinskih redarstev na območju svoje uprave.

Delovni sestanek je vodil policijski inšpektor Janko Mencinger iz Sektorja uniformirane policije PU Nova Gorica, redarstva pa so zastopali predstavniki Medobčinske uprave Mestne občine Nova Gorica in Občine Brda, Medobčinske uprave občin Bovec, Kobarid, Tolmin in Kanal ob Soči, Medobčinske uprave občin Šempeter-Vrtojba, Renče-Vogrsko, Miren Kostanjevica in občine Vipava ter predstavnika občinskih redarstev iz Ajdovščine in Idrije. Udeležence posveta je uvodoma pozdravil tudi vodja Sektorja uniformirane policije PU Nova Gorica Evgen Govekar, ki je navzočim predstavil aktualno varnostno problematiko na vseh področjih policijskega dela za območje novogoriške policijske uprave, hkrati pa se je udeležencem zahvalil za dosedanje dobro medsebojno sodelovanje.  

 

Tako kot prejšnja leta so si udeleženci posveta tudi letos izmenjali izkušnje o dosedanjem medsebojnem sodelovanju ter opredelili nove cilje za prihodnost, ki bodo zagotavljali kar največjo stopnjo varnosti prebivalcem v lokalnem okolju. Predstavniki občin so spregovorili o dopolnjevanju in posodabljanju že sprejetih občinskih programih varnosti, policisti pa o novih možnostih za nadgradnjo skupnega dela. Posebej so poudarili pomembnost nadaljevanja že ustaljenega sodelovanja v mešanih patruljah občinskih redarjev in policistov oz. spregovorili o možnostih in oblikah sodelovanja med Policijo in občinskimi redarstvi pri izvajanju operativnih nalog iz svojega delovnega področja v letu 2016.

Vodja posveta Janko Mencinger je prisotnim predstavnikom občinskih redarstev glede na stanje prometne varnosti predlagal tudi dodatne skupne aktivnosti mešanih patrulj (občinskih redarjev in policistov) na področju zagotavljanja večje varnosti pešcev in kolesarjev. Ta kategorija namreč sodi med najbolj ogrožene prometne udeležence in so bili v zadnjih štirih mesecih tudi največkrat udeleženi v prometnih nesrečah z najhujšimi posledicami.

Glede na dosedanje pozitivne odzive vseh udeležencev tovrstnih delovnih razgovorov bo novogoriška policijska uprava s podobnimi srečanji nadaljevala tudi v prihodnje.


Tekst in foto:

Dean Božnik

predstavnik za odnose z javnostmi

Policijska uprava Nova Gorica

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.05.2017 | Turizem
Soca river knight 2017
28.05.201 | Šport
5. tek in pohod ob Nadiži
31.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Zelišča in njihova uporaba
31.05.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Metoda ustvarjanja fraktalnih risb
02.06.2017 | Kultura
VII. Gregorčičevi dnevi
27.05.2017 | Turizem
Soca river knight 2017
28.05.201 | Šport
5. tek in pohod ob Nadiži
31.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Zelišča in njihova uporaba
31.05.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Metoda ustvarjanja fraktalnih risb
02.06.2017 | Kultura
VII. Gregorčičevi dnevi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.