Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
12°C | 18°C
torek, 25.10.2016
16°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
15°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 19°C
petek, 28.10.2016
6°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Christopher Clark v Kobaridu


OBVESTILA

| |
25.11.2015      8:14
A A

Christopher Clark v KobariduDeli:

25. oktobra sta območje nekdanjega bojišča soške fronte obiskala novinarka Radia BBC in svetovno znani pisec, avtor knjige »Mesečniki«, zgodovinar Christopher Clark. Kobarid sta si izbrala za pripoved o gorskem bojevanju v 1. svetovni vojni in jo bosta vključila v niz petih oddaj, namenjenih obeleževanju 100-letnic zgodovinskih dogodkov. Pomenila bo izjemno turistično promocijo našega kraja.

Snemanje je potekalo v Kobariškem muzeju, v Ustanovi Fundacija Poti miru v Posočju, na kostnici, ob Soči in na Kolovratu. Christopher Clark je delovanju obeh ustanov namenil najvišje ocene, svoje vtise pa strnil v besede, da je vojna ta planinski raj za več kot dve leti spremenila v pekel. Danes se mu ti kraji zdijo ponovno rajsko lepi.

Željko Cimprič
Kobariški muzejPovezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.