Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

pretežno jasno
Ponoči se bo oblačnost od jugozahoda prehodno širila tudi nad osrednjo in del vzhodne Slovenije. Po nekaterih nižinah bo zjutraj megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, na Primorskem od 0 do 5 stopinj C.
1°C | 12°C
torek, 06.12.2016
-2°C | 12°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 11°C
četrtek, 08.12.2016
-2°C | 11°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
12°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Christopher Clark v Kobaridu


OBVESTILA

| |
25.11.2015      8:14
A A

Christopher Clark v KobariduDeli:

25. oktobra sta območje nekdanjega bojišča soške fronte obiskala novinarka Radia BBC in svetovno znani pisec, avtor knjige »Mesečniki«, zgodovinar Christopher Clark. Kobarid sta si izbrala za pripoved o gorskem bojevanju v 1. svetovni vojni in jo bosta vključila v niz petih oddaj, namenjenih obeleževanju 100-letnic zgodovinskih dogodkov. Pomenila bo izjemno turistično promocijo našega kraja.

Snemanje je potekalo v Kobariškem muzeju, v Ustanovi Fundacija Poti miru v Posočju, na kostnici, ob Soči in na Kolovratu. Christopher Clark je delovanju obeh ustanov namenil najvišje ocene, svoje vtise pa strnil v besede, da je vojna ta planinski raj za več kot dve leti spremenila v pekel. Danes se mu ti kraji zdijo ponovno rajsko lepi.

Željko Cimprič
Kobariški muzejPovezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.