Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno, ponekod na Kočevskem in v Beli krajini pa bo zmerno do pretežno oblačno. Zjutraj in deloma dopoldne bo po nekaterih kotlinah megleno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -2 do 2, na Primorskem do okoli 8 stopinj C.
-5°C | 10°C
nedelja, 22.01.2017
-4°C | 10°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 12°C
torek, 24.01.2017
-5°C | 8°C
sreda, 25.01.2017
0°C | 8°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Christopher Clark v Kobaridu


OBVESTILA

| |
25.11.2015      8:14
A A

Christopher Clark v KobariduDeli:

25. oktobra sta območje nekdanjega bojišča soške fronte obiskala novinarka Radia BBC in svetovno znani pisec, avtor knjige »Mesečniki«, zgodovinar Christopher Clark. Kobarid sta si izbrala za pripoved o gorskem bojevanju v 1. svetovni vojni in jo bosta vključila v niz petih oddaj, namenjenih obeleževanju 100-letnic zgodovinskih dogodkov. Pomenila bo izjemno turistično promocijo našega kraja.

Snemanje je potekalo v Kobariškem muzeju, v Ustanovi Fundacija Poti miru v Posočju, na kostnici, ob Soči in na Kolovratu. Christopher Clark je delovanju obeh ustanov namenil najvišje ocene, svoje vtise pa strnil v besede, da je vojna ta planinski raj za več kot dve leti spremenila v pekel. Danes se mu ti kraji zdijo ponovno rajsko lepi.

Željko Cimprič
Kobariški muzej


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.