Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
11°C | 17°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
12°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Certifikat ISSO Zlati kamen 2013


OBVESTILA

| |
29.01.2014      9:09
A A

Certifikat ISSO Zlati kamen 2013Deli:

Občina Kobarid je ena izmed dvajsetih slovenskih občin, ki je leta 2013 pridobila Certifikat ISSO Zlati kamen. Za podelitev certifikata je potrebna nadpovprečna vrednost indeksa ISSO, torej konkretni, merljivi in preverjeni podatki. Certifikat pridobijo občine, ki ponujajo prebivalcem kakovostno raven življenja, torej jih odlikuje solidna in uravnotežena stopnja doseženega razvoja.


Za pridobitev certifikata se morajo občine uvrstiti v tako imenovani prvi kvatril - med  25 odstotkov občin z najugodnejšimi vrednostmi indeksa ISSO.  Gre za sestavljen indeks, ki meri doseženo stopnjo razvitosti občine. Tvori ga 43 kazalnikov, izvedenih iz statističnih, finančnih in gospodarskih podatkov o občini. Indeks zajema  demografska gibanja, učinkovitost delovanja občine, dinamiko gospodarskega razvoja, stanje na trgu dela in na področju izobrazbe, življenjski standard, stopnjo socialne kohezije in stopnjo okoljske osveščenosti v občini.

Leta 2013 so Certifikat ISSO podeljevali drugič in že drugič zapovrstjo ga je prejelo osem občin, kar je velik dosežek, ki ga je smiselno podčrtati. Ti kraji so tako prejeli  tako imenovani AA certifikat, ki se po podobi razlikuje od običajnega tako, da sta na znaku osvetljena dva kamna (in ne le eden). Certifikat so drugič prejele občine Ajdovščina, Brezovica, Dobrova – Polhov Gradec, Idrija, Loška dolina, Nazarje, Škofljica in Škofja Loka.


Indeks se bistveno razlikuje od nagrade Zlati kamen, ki temelji na merljivih podatkih, ki kažejo doseženo stanje. Nagrada Zlati kamen je namenjena razvojno prodornim občinam, torej tistim, ki imajo najboljše razvojne prakse,  usmerjene v prihodnost. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.