Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

pretežno oblačno
Danes in jutri bo v jugozahodni Sloveniji, občasno pa tudi v delu osrednje in južne Slovenije zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno z občasno zmerno oblačnostjo. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla. Na Primorskem bo danes še pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem okoli 3, najvišje dnevne od 3 do 7, na Primorskem do 11 stopinj C.
3°C | 10°C
ponedeljek, 05.12.2016
1°C | 12°C
torek, 06.12.2016
-2°C | 12°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 11°C
četrtek, 08.12.2016
-2°C | 11°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
10°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Tu rod je moj, tu moj je kraj


KULTURA

| |
04.12.2014      9:59
A A

Tu rod je moj, tu moj je kraj


Ta veseli dan kulture smo na kobariškem obeležili s prireditvijo ob zaključku literarnega natečaja ob 170-letnici rojstva Simona Gregorčiča. V rojstni hiši pesnika na Vrsnem so svoje pesmi predstavili nagrajenci natečaja.


Nagrajenci so prejeli knjižne nagrade. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Nagrajenci so prejeli knjižne nagrade. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Deli:

V sredo, 3. decembra, se je  v rojstni hiši Simona Gregorčiča na Vrsnem z zaključno prireditvijo zaključil literarni natečaj Tu rod je moj, tu moj je kraj, ki ga je JSKD OI Tolmin razpisal za mlade pesnike osnovnih in prvih dveh letnikov srednjih šol.

 

Strokovna komisija je prejela in pregledala vseh 170  prejetih literarnih del in iz vsake kategorije izbrala prispevke, katerih avtorji so bili na zaključni prireditvi nagrajeni s knjižnimi nagradami. Voditeljica večera in članica komisije Špela Mrak je povedala, da izbor ni nil enostaven, saj je večina sodelujočih v prispevku upoštavala tematiko natečaja, tematska ustreznost pa je bila osnovni izloževalni kriterij strokovne komisije, ki je pripravila končni izbor. Prispevki so bili ocenjeni glede na izvirno motiviko, ki je lahko učinkovala tudi v sledenju značilnosti Gregorčičeve poezije. 

 

V imenu organizatorjev, JSKD OI Tolmin, Občine Kobarid in Tolminskega muzeja, je zbrane nagovorila, pozdravila in nagrajencem čestitala direktorica Tolminskega muzeja Damjana Černilogar. 

Kulturni program bo sooblikovali izbrani avtorji, učenka Ema Šuligoj Osnovne šola Simona Gregorčiča Kobarid pod mentorstvom Božice Špolad Žuber, mladi glasbenici Dea Manfreda in Nika Uršič, Glasbene šole Tolmin, oddelka Kobarid pod mentorstvom Mirjane Antih Čebokli in Oktet Simon Gregorčič Kobarid.

 

 

Objavljamo tudi nagrajence natečaja:

Martin Klinec  MOJA MEDANA   OŠ Dobrovo

Lana Pizzoni  TU ROD JE MOJ; TU MOJ JE KRAJ   OŠ Dobravlje

Alen Cvek  MOJE LOGARŠČE   OŠ Dušana Muniha Most na Soči

Tine Žuber  KRAJ   OŠ Simona Gregorčiča Kobarid

 

Irma Alibabić  KRAS IN JAZ   OŠ dr. Bogomirja Magajne Divača

Lian Svit Maretič  T'MIN   OŠ Dušana Muniha Most na Soči

Nika Eržen  SKRITA LEPOTICA  OŠ Dušana Muniha Most na Soči

Lara Colja  TU SEM DOMA   OŠ Branik

 

Kristina Le Ulaga  DOM   SŠ V. Pilon Ajdovščina

Lucija Mavri  POSTOJ NA KNEŽI   OŠ Dušana Muniha Most na Soči

Benjamin Žbogar  V SVOJI SOBI   Gimnazija Vipava

Tina Kobal  ZBUDITI SE DOMA   OŠ Danila Lokarja Ajdovščina

 

Iskrene čestitke vsem sodelujočim in njihovim mentoricam!

 

 

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.