Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno, le v vzhodni in deloma osrednji Sloveniji bo več oblačnosti, ponekod bodo možne tudi krajevne padavine.
13°C | 24°C
petek, 26.05.2017
8°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Praznični december


KULTURA

| |
03.12.2014      13:00
A A

Praznični december


V sklopu prazničnega decembra bodo tudi letos v Kobaridu potekali številni dogodki za vse generacije in okuse. Pridružite se in v družbi občank in občanov preživite zadnji mesec tega leta.


Bližajo se prazniki. Kobarid v lučkah, december 2011.  Foto: Nataša Hvala Ivančič
Bližajo se prazniki. Kobarid v lučkah, december 2011. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Deli:

Tako kot vsako leto bo tudi letošnji december v Kobaridu praznično in kulturno obarvan.

V letu, ki se počasi zaključuje smo praznovali 170-letnico rojstva goriškega slavčka Simona Gregorčiča. Njemu v spomin je JSKD OI Tolmin razpisal javni natečaj TU ROD JE MOJ, TU MOJ JE KRAJ, ki se bo z zaključno prireditvijo zaključil v sredo, 3. decembra, v rojstni hiši pesnika na Vrsnem. Prisluhnili bomo nagrajencem natečaja, osnovnošolcem OŠ Kobarid, mladim glasbenikom Glasbene šole Tolmin-oddelka Kobarid in Oktetu Simon Gregorčič Kobarid.

 

V petek, 5. decembra, bo na placu v Kobaridu potekala že tradicionalna Miklavževa tržnica s ponudbo lokalnih izdelkov in pridelkov, voščilnic, menjavo šalov, kap in rokavic,... Ob 17.uri bo sledill kulturni program, ki ga bodo sooblikovali mladi glasbeniki Glasbene šole Tolmin, oddelka Kobarid in pevci MePZ Sveti Anton Kobarid. Najmlajše pa bo obiskal sv. Miklavž. V Kobaridu bodo zagorele novoletne lučke in zbrane bo ob prihajajočih praznikih nagovoril župan Občine Kobarid Robert Kavčič. TD Kobarid,  KS Kobarid in Društvo Samooskrba Kobarid bodo poskrbeli za topel čaj in kuhano vino. 

 

Miklavževanje se bo nadaljevalo v soboto z  Miklavževim koncertom Jazz Punt Big Banda s solistko Nino Strnad. Tradicionalni Miklavžev koncert bo letos izjemoma potekal v Kobaridu zato še posebej lepo vabljeni k poslušanju.

 

Ljubitelji pohoda se v nedeljo, 7. decembra, lahko udeležite tradicionalnega Miklavževega pohoda na Krasji vrh, mlajši pohodnikii pa krajšega Miklavževega pohoda, ki ga tudi letos organizira Zavod Feniks. Pohod se bo zaključil pri koritu nad Drežniškimi Ravnami, kjer bo vse udeležence obiskal tudi sv. Miklavž. 

 

Bogatemu programu Miklavževega vikenda bodo sledili drugi dogodki, od delavnic do gledališča in predstavitve knjig, prihoda dedka Mraza ter odprtja jaslic na prostem. Na odru Kulturnega doma Kobarid bodo ob 20 letnici delovanja zaigrali domači igralci KUD Igralske skupine Drežnica,  na Livku pa si boste v božičnem času ogledali predstavo članov KD Gorenj konc. 

 

Koledar dogodkov sproti dopolnjujemo in vas vabimo, da ga spremljajte na spletni strani Občine Kobarid, www.kobarid.si, na facebook profilu Občine Kobarid ali na radiu Alpski val.

 

Želimo vam mirne prihajajoče praznike!

 

 


 

 

 

 

 
Povezave:www.kobarid.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.05.2017
Danes ni dogodkov.
26.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Vrtna dekoracija
27.05.2017 | Turizem
Soca river knight 2017
28.05.201 | Šport
5. tek in pohod ob Nadiži
31.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Zelišča in njihova uporaba
31.05.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Metoda ustvarjanja fraktalnih risb
02.06.2017 | Kultura
VII. Gregorčičevi dnevi
26.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Vrtna dekoracija
27.05.2017 | Turizem
Soca river knight 2017
28.05.201 | Šport
5. tek in pohod ob Nadiži
31.05.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Zelišča in njihova uporaba
31.05.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Metoda ustvarjanja fraktalnih risb

Bodite prvi pri oddaji mnenja.