Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.03.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. V severovzhodni Sloveniji bo povečini suho, drugod bodo proti poldnevu in zgodaj popoldne nastajale krajevne padavine, deloma plohe. Popoldne se bo zjasnilo. Že zjutraj bo zapihal severovzhodni veter, na Primorskem pa dopoldne šibka do zmerna burja. Hladneje bo. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 17 stopinj C.
7°C | 17°C
ponedeljek, 27.03.2017
-1°C | 19°C
torek, 28.03.2017
1°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
5°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 26.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pevski zbor Sveti Anton prepeval pri maši ......


KULTURA

| |
12.05.2014      16:59
A A

Pevski zbor Sveti Anton prepeval pri maši zadušnici za usmrčene puntarje


Na sončno in prijetno toplo prvo soboto v maju smo se pevci pevskega zbora Sveti Anton iz Kobarida odpravili v Gorico, kjer smo skupaj s še štirimi cerkvenimi zbori prepevali pri maši zadušnici za usmrčene voditelje tolminskega punta.


Zbori  iz Kobarida, Tolmina, Gorice, Devina in Opčin
Zbori iz Kobarida, Tolmina, Gorice, Devina in Opčin
Deli:

Slovesno mašo sta v cerkvi Sv. Ignacija na Travniku ob somaševanju duhovnikov iz tolminske in goriške dekanije vodila goriški nadškof msgr. Carlo Roberto Maria Redaelli in koprski škof msgr. Jurij Bizjak.
Občina Tolmin je v preteklem letu pripravila več slovesnosti v spomin na 300-obletnico tolminskega punta, omenjena maša zadušnica pa je bila sklepna prireditev ob obeleževanju tega pomembnega zgodovinskega dogodka. Da je bila za mašo izbrana cerkev na Travniku, ni naključje, saj so bili voditelji kmečkega upora aprila 1714 usmrčeni prav na tem mestu. Oba škofa sta v svojem nagovoru poudarila velik pomen pravičnosti in poštenosti tistih, ki so na oblasti, za dobrobit in blagostanje v državi.

 

Pet zborov iz Kobarida, Tolmina, Gorice, Devina in Opčin je prepevalo pod vodstvom maestra Marka Muniha, maše pa so se udeležili nekateri vidni predstavniki političnega in kulturnega življenja iz Slovenije in zamejstva. Uradnemu delu slovesnosti je sledilo druženje pevcev v Kulturnem centru Lojze Bratuž.


Mateja Uršič Ivančič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KD MEPZ SV. ANTON? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!