Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 30.03.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Na Primorskem bo prehodno zapihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 25 stopinj C.
6°C | 24°C
petek, 31.03.2017
6°C | 23°C
sobota, 01.04.2017
6°C | 22°C
nedelja, 02.04.2017
7°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ob 150.obletnici rojstva Hrabroslava Volariča ......


KULTURA

| |
18.11.2013      15:00
A A

Ob 150.obletnici rojstva Hrabroslava Volariča obiskali njegov grob


Oktet Simon Gregorčič Kobarid in MoPZ Fantje izpod Grmade so Volariču zapeli na devinskem pokopališču, kjer je pokopan.


Deli:

V petek, 15. novembra so predstavniki občin Kobarid in Devin-Nabrežina, devinskih pevskih zborov in predstavnikov tamkajšnjega kulturnega življenja, predstavniki Slovenskega kulturnega društva Igo Gruden iz Nabrežine in Oktet Simon Gregorčič obiskali Volaričev grob in se poklonili njegovemu spominu.

Zaradi slabega vremena se je spominski večer nadaljeval v prostorih Devinskih pevskih zborov, kjer je navzoče pozdravila in nagovorila odbornica za kulturo Občine Devin-Nabrežina, gospa Marija Brecelj  in županja Občine Kobarid, gospa Darja Hauptman.

 

Spominski večer je povezoval Marko Tavčar, o Volariču je spregovorila prof. Tatjana Rojc, kulturni program pa so s pesmijo obogatili pevci Okteta Simon Gregorčič Kobarid.

 

Njegovo 150. obletnico rojstva smo obeležili na obeh straneh meje in v njegov spomin izdali notno zbirko za moške zbore, Slovenski svet, ti si krasan, ki so jo ob tem jubileju izdali Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti, Občina Kobarid in Zveza kulturnih društev Tolmin. Notno zbirko je v Devinu predstavila Silva Seljak, vodja JSKD OI Tolmin in jo skupaj z županjo Občine Kobarid poklonila predstavnikom kulturnega življenja v teh krajih.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.