Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 06.12.2016

jasno
Danes bo pretežno jasno, dopoldne bo po nekaterih nižinah megla ali nizka oblačnost. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 8, na Primorskem do 12 stopinj C.
-1°C | 13°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 11°C
četrtek, 08.12.2016
-6°C | 10°C
petek, 09.12.2016
0°C | 10°C
sobota, 10.12.2016
-3°C | 10°C
Opozorila
Torek, 6.12.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
13°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Na spomeniku NOB v Idrskem so dodali nova ......


KULTURA

| |
01.07.2014      18:10
A A

Na spomeniku NOB v Idrskem so dodali nova imena med vojno umrlih partizanov


Občina Kobarid je ob dnevu državnosti, 25. junija, na spomeniku NOB v Idrskem ob sodelovanju Krajevne skupnosti Idrsko-Mlinsko in Združenja borcev za vrednote NOB Bovec, Kobarid, Tolmin postavila novo spominsko ploščo.


Foto: David Istenič
Foto: David Istenič
Deli:

Občina Kobarid je ob dnevu državnosti na spomeniku narodnoosvobodilnemu boju (NOB) na Idrskem ob sodelovanju Krajevne skupnosti Idrsko-Mlinsko in Združenja borcev za vrednote NOB Bovec, Kobarid, Tolmin postavila novo spominsko ploščo. Na starem delu spomenika, ki ga je obnovil domačin Toni Šavli, so imena in fotografije 17 partizanov in drugih žrtev nacizma ter fašizma. Na novi plošči pa je grb Republike Slovenije in pod njim napis: Za domovino so umrli tudi partizani. V sredini je naštetih devet umrlih partizanov in vaščan Idrskega, ki je umrl v nemškem taborišču. Vsi imajo zapisane letnice rojstva in smrti. V spodnjem delu plošče je še napis: Naše priznanje in spomin.

 

Pred odkritjem spominske plošče sta v cerkvi sv. Tomaža na Idrskem sveto mašo za vse umrle partizane z Idrskega in Mlinskega darovala kobariški župnik Ivan Blažič in namestnik vojaškega vikarja Matej Jakopič. Slavnostni govornik, sekretar na Ministrstvu za kulturo Silvester Gaberšček, se je v svojem nagovoru dotaknil Župančičevih verzov: »Domovina je ena, nam vsem dodeljena in eno življenje in ena je smrt.«

Umrlim partizanom se je poklonila častna straža Slovenske vojske in večje število praporov različnih veteranskih združenj.

 

Kulturni program je sooblikoval Mešani pevski zbor Planinska roža Kobarid, navzoče pa je pozdravila in nagovorila tudi kobariška županja Darja Hauptman.

 

Peter Stres

 

 

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.