Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
4°C | 20°C
torek, 01.05.2017
6°C | 20°C
sreda, 02.05.2017
9°C | 19°C
četrtek, 03.05.2017
8°C | 22°C
petek, 04.05.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mesec kulture v Kobaridu


KULTURA

| |
09.02.2015      22:41
A A

Mesec kulture v KobariduRevija pevskih zborov Zgornjega Posočja 2014. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Revija pevskih zborov Zgornjega Posočja 2014. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Deli:

Letošnji mesec kulture smo otvorili s kulturno prireditvijo ob slovenskem kulturnem prazniku FUZIJA in bili priča malo drugačni prireditvi, ki je navdušila številne obiskovalce v dvorani. 

 

Prešernov dan se na kobariškem nadaljuje z že tradicionalnim Kobariškim knjižnim sejmom, ki ga tudi letos organizira Knjižnica Kobarid in poteka v času od 9. do 13. februarja 2015, v prostorih in v času odprtosti knjižnice Kobarid. Obiskovalcem so na voljo rabljene in odpisane knjige po simbolični ceni 1 EUR.

 

V petek, 13. februarja, ob 15.30 uri vabljeni v Dom Andreja Manfrede na delavnico Valentinov Otroški klub, ki je namenjena vsem otrokom od 5-11 let. Valentinovo je čas, ki je namenjen vsem zaljubljenim in hkrati čas, ko se sprašujemo, kdo nas ima rad. Na tej otroški delavnici bodo imeli otroci možnost spoznati nove prijatelje, se razigrati ob zabavnih igrah, sodelovati pri ročnih delih in ustvarjati, pobliže spoznati kaj pomeni ljubezen ter preživeti čudovit popoldan ob zgodbi, kvizu, prigrizkih in smehu. 

 

Tudi letos se bomo v okviru meseca kulture srečali s prijatelji iz Benečije. V četrtek, 19. februarja, ob 19. uri, v prostorih Fundacije Poti miru v Posočju, bomo prisluhnili pogovoru Zdravka Likarja, načelnika UE Tolmin s Giorgiem Bankičem o Zgodovini Benečije,kjer se mala in velika zgodovina srečata ter o ponovni izdaji Dnevnika Antona Cuffola in z Lucio Trušnjak o Trinkovem koledarju 2015. Kulturni program bodo letos pripravile mlade pevke Mladinskega pevskega zbora Sedlo.

 

Ljubitelji gledališča vabljeni v nedeljo, 22. februarja, ob 19. uri v Kulturni dom Kobarid na ogled gledališke predstave Hočete igrati z mano v izvedbi Kulturnega društva Svoboda Deskle. Cirkus je kraj zabave; klovni nas s svojimi norčijami nasmejejo, akrobati s svojimi točkami očarajo. Kaj pa se dogaja v zaodrju, ko žarometi ugasnejo? Je tam še vedno prisoten smeh in zabava? So klovni še vedno norčavi ali pa so le navadni ljudje, ki se spopadajo z vsakdanjimi tegobami življenja? Konec koncev se vse vrti okoli ljubezni.


Petek, 27. februar, ob 18. uri boste v dvorani Doma Andreja Manfrede v Kobaridu prisluhnili Eriki Brajnik o naturopatiji in vzdrževanju zdravja in večer, ob 20.uri, nadaljevali v Kulturnem domu Kobarid, kjer bo potekala tradicionalna Revija pevskih zborov Zgornjega Posočja. 

 

Ob številnih dogodkih vabljeni tudi na pustovanja na Kobariškem, ki se bodo nadaljevala na pustno soboto, 14. februarja 2015.

 

Koledar dogodkov se sproti dopolnjuje. Spremljajte ga na spletne strani www.kobarid si

 

  

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!