Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bodo padavine ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo. Na severozahodu bo ostalo bolj oblačno, občasno bodo še krajevne plohe. Pihal bo jugozahodnik. Temperature bodo od 9 do 15, na Primorskem do 17 stopinj C.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 18°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Člani Mkud Kobarid pripravili nekaj povsem ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
14.11.2014      7:40
A A

Člani Mkud Kobarid pripravili nekaj povsem novega


Mladi iz Kobarida so domačemu občinstvu predstavili že šesto gledališko predstavo. Tokrat je bil to Veliki briljantni valček.


Gledališka predstava Veliki briljantni valček v izvedbi Mkud Kobarid. Foto: Gal Stergar
Gledališka predstava Veliki briljantni valček v izvedbi Mkud Kobarid. Foto: Gal Stergar
Deli:

Če ste morda pomislili, da gre za muzikal ste se nekoliko zmotili. Gre za dramo, ki temelji na literarni predlogi Draga Jančarja, mladi pa so jo nekoliko priredili.

 

Zgodovinar Simon Veber (Matej Gabrijelčič) se prebudi v zavodu “Svoboda osvobaja”, kamor je bil prisilno hospitaliziran. V zavodu hranijo njegovo raziskovalno delo, iz česar sklepajo, da simpatizira z osrednjim likom svojih raziskav, poljskim vstajnikom Drohojowskim. Simon kmalu spozna glavnega bolničarja Volodjo (Matej Šarf), doktorico (Manca Raholin), ki vodita? zavod in ostale paciente: Rajka (Luka Uršič), Savla Pavla (Marko Stres), Ljubico (Meta Stergar) in Emanuelo (Petra Volarič). V zavodu ga obiskuje žena Klara (Sara Crivellari), ki je prepričana, da njen mož potrebuje strokovno pomoč, ki ga bo ozdravila alkoholizma in njegovih izpadov. Doktorica je mnenja, da bi pacientom pomagala glasba, zato želi s pomočjo izvedenca za metafore (Staša Volarič) organizirati gala ples v zavodu.

Po pogovoru z doktorico Simon ugotovi, da ga hočejo v zavodu razosebiti in nenazadnje celo pohabiti. To skuša dopovedati svoji ženi, vendar mu ta ne verjame. Simon tako ostane v zavodu, kjer mu nekega usodnega večera Volodja odreže nogo in prevzame oblast nad zavodom. Simon se s pomočjo te “skrajne metode” poistoveti z vstajnikom Drohojovskim, tudi govoriti začne v poljskem jeziku. Volodja in doktorica seveda ne moreta verjeti, da se je to zares zgodilo. Volodja nato tik pred plesom izrabi priložnost in ubije Rajka, nato pa v zavod zapre še izvedenca za metafore in Simonovo ženo Klaro. Ples se nato tudi začne, med plesom pa v zavod prispe skrivnostni pacient, Frederic Chopin, ki zaigra Veliki briljantni valček.

 

Predstava je številčno kobariško občinstvo navdušila s samo interpretacijo celotne drame in suverenostjo ter energijo nastopajočih. Gledalci so lahko med predstavo še dodatno začutili hladno in temačno vzdušje umobolnice s pomočjo igre senc in svetlobe, ki sta jo ustvarila Ian in Gal Stergar.

 

Ker je šlo za dramo, je bil to nek nov veter, ki je zavel med zavesami. Predstava, ki je nebi smeli zamuditi.

 

Mkud Kobarid
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7

Bodite prvi pri oddaji mnenja.