Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

delno oblačno
Popoldne bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno, občasno bodo krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 19 stopinj C.
2°C | 19°C
ponedeljek, 24.04.2017
6°C | 16°C
torek, 25.04.2017
11°C | 17°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
19°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

54. Dan emigranta v Čedadu


KULTURA

| |
09.01.2017      7:00
A A

54. Dan emigranta v ČedaduOb tej priložnosti sta zamejski organizaciji  v zahvalo za dolgoletno spodbujanje tesnejših stikov med Slovenijo in Benečijo ter  pomoč in sodelovanje, podelili posebno priznanje častnemu občanu Občine Kobarid in nekdanjemu načelniku UE Tolmin Zdravku Likarju. Iskrene čestitke!  Foto: Nataša Hvala Ivančič
Ob tej priložnosti sta zamejski organizaciji v zahvalo za dolgoletno spodbujanje tesnejših stikov med Slovenijo in Bene...
Deli:

V petek, 6. januarja 2017, je v Čedadu potekala osrednja kulturna prireditev Slovencev v Videmski pokrajini, Dan emigranta. 


V imenu slovenskih organizacij je obiskovalce pozdravila in nagovorila Luisa Cher, kulturna delavka iz Barda v Terski dolini in podžupanja Občine Čedad. Pismo predstavnika pokrajine deželnega odbornika za kulturo Giannija Torrenti je prebrala moderatorka prireditve Emma Golles. 

 
Ob tej priložnosti sta zamejski organizaciji, Slovenska kulturno gospodarska zveza in Svet slovenskih organizacij Videnske pokrajine, v zahvalo za dolgoletno spodbujanje tesnejših stikov med Slovenijo in Benečijo ter  pomoč in sodelovanje, podelili posebno priznanje častnemu občanu Občine Kobarid in nekdanjemu načelniku UE Tolmin Zdravku Likarju. Iskrene čestitke! 

Kulturni program so oblikovale pesmi XXXII. Senjama beneške piesmi in komedija beneškega gledališča "Ključ, ključ", ki si jo bomo v okbiru tradicionalnih Beneških dni gostili v Kobaridu konec meseca februarja.

Dnevu emigranta, ki je letos že 54. po vrsti, bo prihodnji teden sledilo  tradicionalno 47. srečanje Slovencev iz Videmske pokrajine in Posočja, ki bo letos v Bovcu in 10. Beneški dnevi, ki bodo potekali 23. in 24, februarja 2017 v Špetru in Kobaridu. 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.