Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-7°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-11°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-10°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | 1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-7°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Marija Prosenjak - naša najstarejša krajanka...


PROSTOVOLJSTVO

| |
09.09.2014      13:44
A A

Marija Prosenjak - naša najstarejša krajanka


Gospa Marija Prosenjak je najstarejša krajanka bivše KS Cirkovce. Zdravje ji nagaja. Jesen svojega življenja preživlja na domači kmetiji v Stražgonjci. Sin Milan s snaho Jožico in ostalimi domačimi lepo skrbi zanjo. Ob obisku je hiša dišala po dobrotah iz pečice.


Praznujem, spet se bom sladkala.
Praznujem, spet se bom sladkala.
Deli:

Marija je bila rojena 22. 8. 1918 v Stražgonjci 37. Poročila se je leta 1946 na kmetijo z vdovcem Štefanom. Ta je že imel 2 otroka. V zakonu se jima je rodil sin Milan, ki zdaj lepo skrbi zanjo. Po smrti moža je pridno skrbela za kmetijo in živela v majhni skromni hiški. Sedaj se je zaradi udobnejšega življenja preselila sinovo hišo, ki si jo je zgradil na dvorišču.

Vajena trdega kmečkega dela je rada delala vsa opravila, bila je redna obiskovalka maš in pogrebov. Najraje pa se je vozila s kolesom. Še pred dvema letom se je peljala čez polje na obisk, sedaj pa to žal več ne gre. Veliko počiva. Če je vreme lepo, sedi pred hišo in opazuje dogajanje na dvorišču ter se veseli obiskov dveh vnukov in petih pravnukov. Njeno počutje je odvisno od vremena. Najljubši del dneva pa je, ko jo pogostijo s krofom - ta je obvezen.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KORK Cirkovce? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!