Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

oblačno
Danes bo sprva oblačno. Padavine bodo od zahoda slabele in do zgodnjega popoldneva ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo, na severozahodu pa bo ostalo bolj oblačno in predvsem na zahodu se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Čez dan bo spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
7°C | 10°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Izlet v deželo medvedov, divjih prašičev, ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
21.06.2014      16:54
A A

Izlet v deželo medvedov, divjih prašičev, risov, volkov, srn, polhov ...


Vsako leto se požrtvovalnim krvodajalcem poskušamo z izletom zahvaliti za njihovo humanost. Vedno nam ne uspe. Tokrat pa smo uspeli kljub pestrosti dogajanj v naši občini in širše.


Prvi postanek. Foto: Stanko Zajc.
Prvi postanek. Foto: Stanko Zajc.
Deli:

Zopet je leto naokrog in kot po navadi smo tudi letos organizirali izlet krvodajalcev in članov RK.

31. 5. 2014 smo se ob 7. uri zbrali na šolskem dvorišču ter se podali na pot po naši lepi deželi proti Cerknici. Najprej smo se ustavili na postajališču Lom, kjer smo potešili prvo lakoto z izvrstnimi rogljički, na avtobusu pa smo jih tudi malo »zabelili«. Vožnja se je nadaljevala proti Rakovemu Škocjanu. Ogledali smo si posebnosti narave velikega in malega naravnega mostu ter mesto, kjer ponikne reka Rak. Med vožnjo smo imeli možnost opazovati posledice ujme letošnje zime.

Hitro smo prispeli do Cerknice, kjer je bil daljši postanek z obilno malico. Hvala kmetiji Babič za izdatno in lepo pripravljeno popotnico. Po malici je sledila vožnja z vozom lojtrnikom s konjsko vprego. Zapeljali smo se vse do Cerkniškega jezera, kjer smo od domačina izvedeli mnogo zanimivih zgodb o jezeru, ki je nekoč predstavljalo veliko neznanko.

Sledila je vožnja do gradu Snežnik, ki je prvič omenjen že leta 1268. Grad je po triletni obnovi spet odprt za javnost. Romantični grad Snežnik na Notranjskem je edini v Sloveniji z ohranjenimi avtentičnimi interjerji iz tistega časa. Sprehod skozi štiri grajske etaže nam pričara vzdušje izpred sto in več let, saj so grajske sobe še vedno opremljene s pristnim pohištvom in z drugo opremo iz druge polovice 19. stoletja. Stene krasijo družinski portreti, stare fotografije in grafike. Sčasoma se je v gradu nabralo veliko lovskih trofej, na primer več kot sto let star nagačeni medved. Prostori v obzidju so občasno namenjeni razstavam. V pritličju je poročna dvorana in imeli smo srečo, da smo se srečali s svati. Sodelovali smo pri skrivanju neveste ter si prislužili pijačo. Grajski vrt in okolica sta očarljiva v vseh letnih časih, tudi pozimi. Okolico obdajajo obsežni jelovo-bukovi gozdovi, ki se s kočevskimi gozdovi zlivajo v enega zadnjih velikih evropskih gozdnih kompleksov. Enkratno naravno okolje je dom raznovrstnim rastlinam in živalim: medvedom, divjim prašičem, risom, volkovom, pticam, mali divjadi, srnam, jelenom in še čemu.

Na koncu smo si ogledali polharski muzej, kjer smo se seznanili z že omenjenimi živalmi. Poseben poudarek je bil na prikazu življenja in lova na polhe ter njihove uporabe v prehranske in gospodarske namene nekoč in danes.

Po vseh teh ogledih smo se odpravili na kosilo in pot nadaljevali proti domu, z zadnjim postankom še za eno Babičevo malico.

Domov smo se vrnili, kot smo načrtovali, zvečer.

Hvala vsem za dobro družbo, predvsem predsedniku krvodajalcev Martinu Golenku, hvala Pavli Veler, predsednici RK, za sladice in vsem, ki ste kakorkoli drugače pomagali. Še veliko takšnih izletov si želim in žal je lahko vsem, ki se ga niso udeležili.

Pa drugič!

 

                                                                                                            Karla Krajnc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KORK Cirkovce? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KORK Cirkovce
KORK Cirkovce
Cirkovce 76
Tel:041 240 095
Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.