Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-9°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-12°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-9°C
-2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

DELOVNI KOT ZMERAJ


GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
23.05.2015      13:06
A A

DELOVNI KOT ZMERAJDeli:

Gasilci prostovoljnega gasilskega društva Mihovce – Dragonja vas smo tudi letos delovni, pridni, marljivi, kot vedno do zdaj in kot se za gasilce spodobi. Leto 2015 smo začeli z 90. rednim občnim zborom. Kot se za praznovanja in obletnice spodobi je letošnje sladko presenečenje na občnem zboru bila torta. Da je občni zbor trajal vse do jutranjih ur je poskrbel ansambel Rober.

V mesecu februarju smo se z dvema ekipama mladincev udeležili občinskega kviza mladine, ki je potekal v Majšperku. Eni ekipi si je uspelo priborit stopničke.

Ker se je tradicija ohranila in ker gasilci vemo,  da je to lep dogodek, ko se zberejo vaščani obeh vasi, smo tudi letos organizirali postavitev majskega drevesa. Mlaj smo postavili na že tradicionalnem mestu 29. 4., na predvečer  1. maja pa smo zakurili kres pri Mihovškem mostu, ki je v zadnjih letih že tudi postal tradicija.

3. 5. je v cerkvi na Kidričevem potekala florjanova maša, za vse gasilce iz GZ Kidričevo. Udeležili smo se je v precejšnem številu.

Omenil sem že, da smo imeli 90. občni zbor. Iz tega je razbrati, da letos gasilci PGD Mihovce – Dragonja vas praznujemo 90. obletnico delovanja. Zato v zadnjih mesecih potekajo priprave na slavnostni dogodek. Prebelili smo fasado, napušče, orodišče in postorili veliko majhnih stvari, ki skoraj niso vidne. Da bo gasilski praznik zares pravi, vas vabimo da nas obiščete 12. 7. v Mihovcah, kjer bo potekal 18. dan gasilcev gasilske zveze Kidričevo in praznovanje 90 letnice.

Delamo pa tudi na tekmovalnem področju, kajti z štirimi ekipami se že vnemo pripravljamo na občinsko gasilsko tekmovanje. Torej delovni in zagnani kot zmeraj.

 

Z gasilskim pozdravom NA POMOČ.

Klajnšek Uroš

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!