Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
10°C | 21°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 22°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 14°C
petek, 28.04.2017
4°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Alojz Klajnšek skrbi, da so v drvarnici drva ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
09.09.2014      12:12
A A

Alojz Klajnšek skrbi, da so v drvarnici drva zložena kot v škatlici


Ob 91. rojstnem dnevu sta ga s svojim obiskom razveselili članici Rdečega križa Cirkovce, Pavla Veler in Hermina Zajc. Zaželeli sta mu dobrega zdravja in še mnogo zadovoljnih dni med njegovimi.


Alojz Klajnšek z družino.
Alojz Klajnšek z družino.
Deli:

Rodil se je 29. 6. 1923 v Sp. Pleterjah v kmečki družini z osmimi otroki. Mladost je preživljal kot večina kmečkih otrok v tistem času – za igro je bilo malo časa, vedno je bilo kakšno delo, primerno za otroka vsake starosti. Kot mlad fant se je želel zaposliti pri železnici, vendar mu je načrte prekrižala druga svetovna vojna.
Bil je mobiliziran v nemško vojsko, skoraj dve leti je preživel na bojiščih na Finskem. Po koncu vojne se je po dolgi in mukotrpni poti preko Norveške in Rusije vendarle srečno vrnil v rojstno vas. Leta 1947 se je poročil z Nežo in se preselil na Vukovo domačijo v Mihovce, kjer živi še danes. Z ženo sta si ustvarila družino, rodile so se jima tri hčere in po 66 letih skupnega življenja se je leta 2013 Neža poslovila.

Alojz živi skupaj z najmlajšo hčerko in zetom, radi pa ga obiščeta tudi hčerki Nežika in Zinka z družinama. Danes ga razveseljuje šest vnukov in devet pravnukov. Poleg dela na kmetiji se je vedno vključeval v vse aktivnosti na vasi, bil je dejaven v Krajevni skupnosti Cirkovce in kot delegat v skupščini občine Ptuj.
Kljub visoki starosti mu zdravje še dobro služi, tako da še vedno z veseljem poprime za kakšno delo, ki je primerno njegovim močem. Še vedno je njegova skrb, da so drva pravočasno pod streho v drvarnici in zložena kot »šibice v škatlici«. Redno prebira tudi časopis in spremlja aktualne dogodke po televiziji.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KORK Cirkovce? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!