Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

Državno prvenstvo veteranov

ŠPORT, LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA, OSTALO

| |
03.03.2014      18:49

Po državnem prvenstvu za vse kategorije z zračnim orožjem v letu 2011 je bilo v Kidričevem tokrat izvedeno odprto veteransko državno prvenstvo. V organizaciji domačega strelskega društva Kidričevo je bilo tekmovanje izvedeno na 40-steznem montažnem strelišču v športni dvorani Kidričevo. Nastopilo je 161 tekmovalcev, ki so bili razvrščeni skupaj v deset kategorij v dveh disciplinah. S serijsko zračno puško je tekmovalo največ strelcev, nekoliko manj strelk, v disciplini zračna pištola pa se je nekoliko poznala odsotnost večjega števila veteranov starostne kategorije nad 50 let. Le-ti so še aktivni tekmovalci, zato so se zaradi pravil, ki ne dovoljujejo nastopa na veteranskem in članskem državnem prvenstvu, odpovedali temu nastopu.

Disciplina serijska zračna puška 50+ je bila udeležena z največ tekmovalci in ekipami. Stara znanca in tekmovalca na veliko različnih tekmovanjih Bojan Lampreht in Peter Golob sta tokrat ponovno zbrala vso koncentracijo in se osredotočila na vsak izstreljen strel. Ne enemu ne drugemu ni uspel soliden nastop, saj sta oba delala napake. Na koncu je po boljši zadnji seriji in z zadetimi 185 krogi slavil Peter GOLOB (SD Svečina), pred Bojanom LAMPREHTOM (SD Vrhnika), na tretje mesto pa se je uvrstil Zlatko DEŽELAK (SD Celjske čete Mala Breza) z zadetimi 184 krogi. Izmed dvanajstih sodelujočih ekip je bila najuspešnejša SD Vrhnika, pred SD Grosuplje in SD Dušan Poženel Rečica.

Tudi kategorija veteranov 60+ s serijsko zračno puško je bila z udeležbo 32 tekmovalcev dobro zastopana. Zmagal je Franc BREČKO (SD Trzin) z zadetimi 182 krogi. Na drugo mesto se je uvrstil Jože JERAM (SD Celje) z zadetimi 180 krogi in na tretje mesto Franc OŠTIR (SD Dolič) z zadetimi 174 krogi. Ekipno so zmagali veterani SD Škofja Loka pred SD Celje in SD 1956 Trbovlje, ki so pristali na tretjem mestu.

V kategoriji nad 70 let je zmagal Roman KAJTNA iz SD Okrogar Škvarča z zadetimi 177 krogi pred Karlom VIDMARJEM iz SD Impol Slovenska Bistrica s 172 krogi in Henrikom PETERNELJEM, SD Kopačevina, s 166 krogi.

V najmlajši kategoriji veterank s serijsko zračno puško 40+ je nastopilo enajst tekmovalk. Z rezultatom 180 krogov je zmagala Irena ŠINKO iz SD Trzin, na drugo mesto se je uvrstila Marija HRASTNIK iz SD Celjske čete Mala Breza z doseženimi 179 krogi in na tretje mesto Alenka BABIČ iz SD Elektro Maribor z zadetimi 176 krogi. Ekipno so zmagale strelke iz SD Elektro Maribor.

Izmed devetih veterank starostne kategoriji 60+ je bila najuspešnejša Slava LUGARIČ iz SD Impol Slovenska Bistrica s 174 krogi, na drugo mesto se je uvrstila Vesna MELE SD Tovarne sladkorja Ormož s 173 krogi in na tretje mesto AŠ Štefka iz DU Novo mesto s 169 krogi. Ekipno so zmagale tekmovalke SD Škofja Loka.

V slabši udeležbi strelk kategorije 50+ je zmagala Mojca VUČILOVSKI iz SD Okrogar Škvarča.

Štefan BALAŠKO iz SD Štefan Kovač Turnišče je z rezultatom 181 krogov v disciplini zračna pištola veterani nad 50 let zmagal in za sabo pustil Uroša KOVAČA iz SD Dušan Poženel Rečica s 180 doseženimi krogi, na tretjem mestu pa se je znašel Andrej KNE iz SD Kranj s prav tako doseženimi 180 krogi. Ekipno so bili najuspešnejši tekmovalci SD Celjske čete Mala Breza, sledijo SD Grosuplje in domačini SD Kidričevo na tretjem mestu.

V kategoriji 60+ z zračno pištolo je šla zmaga Francu BEDRAČU iz SK Ptuj z doseženimi 183 krogi. Na drugo mesto se je uvrstil Miloš DJURAN iz SD Kopačevina z doseženimi 182 krogi in na tretje mesto Dušan LAVTAR s 179 krogi. Ekipno so bili uspešni tekmovalci SD Dušan Poženel Rečica.

Kljub temu da tekmovalcem v starosti nad 70 let že peša vid, pa tudi roka ni več najbolj mirna, se jih kar nekaj odloča za udeležbo na veteranskih prvenstvih. Tu se srečujejo s prijatelji in sotekmovalci, s katerimi so bili mnogo let skupaj na strelni liniji na pomembnih tekmovanjih. Tokrat je njim pomembnejše druženje, vendar pa na strelišču ne popuščajo in se po tekmi sliši "tokrat pa sem bil boljši od tebe". "Meglen" pogled, vendar mirna roka je danes osrečila Karla VIDMARJA iz SD Impol Slovenska Bistrica. Zanj lahko rečemo, da se ga v letošnjem letu drži smola, saj zaradi operacij na očeh že skoraj eno leto ne strelja, vendar je tokrat le z dvema treningoma uspel in na tekmi zadel 175 krogov, kar mu je po drugem mestu s serijsko zračno puško prineslo še zmago s pištolo. Na drugo mesto se je uvrstil Henrik PETERNELJ iz SD Kopačevina z zadetimi 173 krogi, tretje mesto pa je zasedel Franc SIMONIČ iz SK Ptuj s 168 krogi. Ekipno so bili najboljši veterani iz SD Dušan Poženel Rečica.

Veteranke s pištolo so bile zastopane samo z osmimi tekmovalkami, zato je organizator za njih pripravil tekmovanje na društvenem desetsteznem strelišču z elektronskimi tarčami. V kategoriji nad 40 let je bila najuspešnejša Andreja GORJUP SD Trzin s 171 krogi, v kategoriji nad 50 let Darinka MOJZER iz SK Ptuj s 168 krogi in nad 60 let Lea ČREŠNIK iz SD Dolič s 173 krogi.

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI STRELSKO DRUŠTVO KIDRIČEVO? x