Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
7°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
6°C | 16°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

2014 – 8 let skupine Sosednji prijatelji


DRUŠTVA

| |
28.02.2015      11:48
A A

2014 – 8 let skupine Sosednji prijatelji


V skupini Sosednji prijatelji Kidričevo, ki se je preteklo leto združevala osmo leto zapored, smo kot vsako leto nanizali kar nekaj aktivnosti, ki so se vrstile skozi leto 2014.


2 poletna dejavna dneva
2 poletna dejavna dneva
Deli:

V januarju smo izpeljali srečanje članov in članic skupine, s katerimi smo skupaj izoblikovali letni načrt in pripravili volitve za organe skupine, ki so bile izvedene meseca marca.

Pred zimskimi počitnicami v februarju smo izpeljali skupinski zimski dejavni dan v Mariboru, kamor smo se odpeljali z avtobusom, nekateri drsat v Ledno dvorano, drugi na ogled filma Gremo mi po svoje 2 v Kolosej. 5. aprila so člani skupine sodelovali na prireditvi Sami zase v sklopu dneva za spremembe v športni dvorani v Kidričevem, tradicionalna postavitev »mini« prvomajskega drevesa pa je ob koncu meseca žal odpadla.

V mesecu maju smo imeli srečanje z novinarko časopisa Večer, Slavico Pičerko Peklar, ki je delovanje skupine predstavila v omenjenem časopisu, tega meseca pa so tudi članice skupine z literarnimi deli nastopile na odprtju zgodovinske poti Po poti zgodovine v sodelovanju z Zgodovinskim društvom Kidričevo in Občino Kidričevo. Ob koncu meseca smo se vključili in sodelovali na ustanovitvi fundacije V objemu skupnosti Kidričevo, ki je bila v Parku mladosti.

V soboto, 8. junija, smo pomagali in se predstavili na 1. Mednarodnem sejmu zbirateljev starin, ki ga je pripravilo Zgodovinsko društvo Kidričevo. V juliju smo izpeljali sestanek z gospodom županom Antonom Leskovarjem in s pripravljavci II. Poletnih dejavnih dni, ki smo ju pripravili 12. in 13. avgusta.

V torek, 12. 8., smo za približno 35 otrok pripravili dogajanje v Učilnici v naravi v Strnišču v sodelovanju z Občino Kidričevo in ddr. Ano Vovk Korže ter zvečer tudi prvič kino na prostem, ki se je odvijal pred športno dvorano med 20. in 24. uro. Le-tega se je udeležilo približno 100 udeležencev. Istega dne je enajstim pripravljavcem dejavnih dni Restavracija Pan donirala malice. V sredo, 13. 8., pa smo izpeljali 4. Poletni skupinski izlet v terme Čatež.

Novo šolsko leto smo pričeli s sestankom članic in članov ter v mesecu novembru izpeljali srečanja s predsednico DPD Svoboda Kidričevo go. Majdo Klemenčič Vodušek in županom g. Leskovarjem. Leto smo sklenili z zimskimi kreativnimi delavnicami in s sodelovanjem na stojnici ob prazničnih dogodkih v Parku pod tisočerimi zvezdami (Parku mladosti).

Ob koncu se želim zahvaliti vsem voditeljem skupine, s katerimi se skupaj trudimo, da na pozitiven in pester način združujemo otroke in mlade ter z njimi oblikujemo skupna srečanja.

Članom in njihovim staršem izrekamo iskreno zahvalo za zaupanje in sodelovanje. Tudi vsem odraslim, ki nam pri tem pomagate; iskrena hvala gre g. županu, g. Napastu in ge. Mojci Meško, s katerimi smo letošnje poletje oblikovali poletna dejavna dneva, vsem našim donatorjem in društvenim prijateljem se iskreno zahvaljujemo.

Trudili se bomo še naprej!


Žan Jerenko, 

predsednik skupine
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.