Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
4°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

3. TRADICIONALNI IZLET ŽUPEČANOV


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
20.06.2014      13:00
A A

3. TRADICIONALNI IZLET ŽUPEČANOV


Župečani smo se tudi letos odpravili na že 3. izlet po Sloveniji. Tokrat nas je pot vodila na Bizeljsko. Ko smo prispeli na Otočec, smo najprej postavili gasilsko mizo in se malce okrepčali, nato pa smo si še ogledali grad Otočec, se sprehodili po čudovitem parku in uživali ob lepotah narave. Sledil je ogled repnice Najger.


V idiličnem objemu narave ob gradu Otočec smo naredili skupinsko fotografijo. Foto: Lara Furjan
V idiličnem objemu narave ob gradu Otočec smo naredili skupinsko fotografijo. Foto: Lara Furjan
Deli:

Repnice so jame, izkopane v kremenčev pesek. Posebnost teh jam je, da imajo na stropu različne naravne freske. In vsak najde kakšno novo podobo. Včasih so jih imeli za shranjevanje poljskih pridelkov, danes pa v njih hranijo vino. Po kosilu smo si ogledali samostan in cerkev v Olimju, kjer nam je minorit pripovedoval o zgodovini kraja in cerkve. Ob samostanu smo si lahko ogledali zelo velik in urejen zeliščni vrt. Blizu je tudi čokoladnica, mimo katere nismo mogli oditi. V njej smo se posladkali. Izlet je bil zelo sproščen in poučen, saj smo izvedeli veliko novega o naši domovini.

''Na našem izletu nam je bilo naklonjeno tudi vreme in tako nam nič več ni moglo pokvariti dobrega vzdušja, zato verjamem, da bo izlet vsem ostal v lepem spominu,'' je povedala Jasmina.

Veselimo se že naslednjega izleta.

                                                                                                                    Lara Furjan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.