Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
0°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
2°C | 22°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 20°C
petek, 31.03.2017
7°C | 20°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

TEDEN LJUBITELJSKE KULTURE, 15.–24. maj 2015...


KULTURA

| |
20.05.2015      10:26
A A

TEDEN LJUBITELJSKE KULTURE, 15.–24. maj 2015


Pred dvorcem Sternthal se je zbralo veliko izvirnih kulturnih ustvarjalcev iz občine Kidričevo.


Otroška folklorna skupina OŠ Cirkovce
Otroška folklorna skupina OŠ Cirkovce
Deli:

V nedeljo, 17. 5. 2015, je pred dvorcem Sternthal potekala prireditev ob tednu ljubiteljske kulture. Na kulturni prireditvi se je zbralo veliko mladih, nadobudnih, pa tudi tistih starejših umetnikov, ljubiteljev in ustvarjalcev iz občine Kidričevo. Dogodek je povezovala Petra Hadler.

Slovenija se je letos tako že drugič pridružila evropskim državam, ki se vsako leto poklonijo ljubiteljskim kulturnim ustvarjalcem ter opozorijo na pomen, kakovost in množičnost ljubiteljske kulture v sodobni družbi. Kulturno ljubiteljstvo je področje, ki omogoča sodelovanje vsem družbenim skupinam in posameznikom ne glede na starost, geografsko, etnično ali katerokoli drugo pripadnost. Ljubiteljska kultura v Sloveniji je množična, raznolika in kakovostna. Svojo bogato tradicijo črpa iz sredine 19. stoletja (tabori in čitalnice), ko je bila organizirana ljubiteljska kultura nosilka celotne slovenske kulture. Vseslovenski teden ljubiteljske kulture zaznamujejo kulturni dogodki, ki jih po vsej Sloveniji in v zamejstvu v sodelovanju z Zvezo kulturnih društev Slovenije in prek območnih izpostav Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti (JSKD) pripravljajo skupaj s številnimi kulturnimi društvi in njihovimi zvezami, kulturnimi zavodi, lokalnimi skupnostmi, šolami, vrtci, knjižnicami, muzeji … Premiero je vseslovenski teden ljubiteljske kulture doživel 15. 5. v Novi Gorici, nadaljuje pa se z večjimi regijskimi dogodki, ki se povezujejo z več kot 1.000 lokalnimi dogodki po vsej Sloveniji.

Prireditev v Kidričevem so otvorili Fantje treh vasi s simpatično ljudsko popevko, Vesele polanke iz Cirkovc pa so pripravile živahen glasbeni vložek z inštrumenti. Podžupanja občine Kidričevo, Anja Rajher, je v uvodnem nagovoru pozdravila vse obiskovalce in se vsem ustvarjalcem zahvalila za sodelovanje. Mladi pevci pevskega zbora OŠ Kidričevo in podružnice Lovrenc so se ob glasbeni spremljavi mentorice Liljane Krošelj predstavili z nežnim venčkom slovenskih ljudskih in čudovito slovensko klasiko – Srečo na vrvici. Kulturni program so obogatili tudi otroci folklorne skupine OŠ Cirkovce, ljudske pevke KKD Zvezdni dol, Folklorna skupina Vinko Korže iz Cirkovc in mlade recitatorke DPD Svoboda Kidričevo. Ob koncu prireditve se je povezovalka Petra Hadler zahvalila vsem nastopajočim za sodelovanje in vsem, ki so kakorkoli pripomogli k izvedbi prireditve. Sončno nedeljo je obogatila tudi strokovno vodena zgodovinska pot po občini Kidričevo, ki jo je vodil predstavnik Zgodovinskega društva Kidričevo, Vladko Meglič.


Eva Žunkovič
Priloge:
Open Office Writer
tedenkultureclanek.odt
41084_tedenkultureclanek.odt (20,06 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
01.10.2016 | Šport
Pričetek rekreacije za vse generacije
01.04.201 | Družabni dogodki
AKCIJA OČISTIMO OBČINO 2017
28.03.2017 | Šport
2. državna liga - standard zračna puška
01.10.2016 | Šport
Pričetek rekreacije za vse generacije
01.04.201 | Družabni dogodki
AKCIJA OČISTIMO OBČINO 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.