Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno, pojavljale se bodo krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
5°C | 13°C
ponedeljek, 24.04.2017
3°C | 18°C
torek, 25.04.2017
10°C | 21°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 22°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prireditev ob materinskem dnevu v Lovrencu


KULTURA

| |
21.05.2015      23:41
A A

Prireditev ob materinskem dnevu v Lovrencu


V nedeljo, 22. marca 2015, smo počastili prav poseben praznik, materinski dan. Skoraj enourno prireditev smo posvetili zlasti mamam, seveda pa tudi očetom, babicam, dedkom in vsem ostalim, ki radi pridejo pogledat nastope otrok v dvorani v Lovrencu. Letos nam je bilo vodilo cvetje, prireditev pa smo poimenovali »Bela roža« po dramatizaciji, ki so jo izvedli učenci tretjega, četrtega in petega razreda OŠ Lovrenc. Predstavili so nam zgodbo pisatelja Saida z naslovom Nekoč je živela bela roža in nam tako odgovorili na vprašanje, kako je biti drugačen.


Deli:

Na oder so stopili učenci OŠ Lovrenc od prvega do petega razreda. Na nastope so se vestno pripravljali v šoli, seveda s pomočjo učiteljic, in tako v redni šolski program vključili še poseben trud in dodano vrednost. V sodelovanju z likovno sekcijo KD Lovrenc so pridno izrezovali in oblikovali cvetke za cvetlično mavrico. Prireditev sta povezovala Sara, učenka 5., in Andrej, učenec 4. razreda. Videli smo zelo raznolik program, sestavljen iz plesnih in pevskih točk, nastopov mladih harmonikarjev, otroci so nam pripravili tudi recitacije in z nami delili misli o mamicah. Recitacijska sekcija KD Lovrenc je pripravila poezijo avtoric nežnejšega spola na tematiko materinstva in cvetja.

Učiteljice, učenci in učenke OŠ Lovrenc ter člani KD Lovrenc smo bili veseli številčnega obiska, spremljanja nastopov z nasmehi na obrazih in glasnega aplavza. Prav tako nas je razveselilo, da si je naše nastope ogledala ravnateljica OŠ Kidričevo gospa Alenka Kutnjak. Ob tej priložnosti se zahvaljujemo Urošu in Juretu, ki sta poskrbela za ozvočenje, in vsem tistim, ki so pripravili dvorano.

Ne dvomim, da se je komu ob spremljanju otroških nastopov utrnila kakšna solza in da smo občinstvu polepšali nedeljsko popoldne.


Sonja Pišek,

Kulturno društvo Lovrenc na Dr. polju
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2

Bodite prvi pri oddaji mnenja.