Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
7°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
4°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 18h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Ponoči in jutri bodo predvidoma močneje narasle reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Jutri bo močneje narasla Sava v spodnjem toku. Danes zvečer bo povišano plimovanje morja.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pisatelj Ivan Sivec na obisku v Cirkovcah


KULTURA

| |
10.11.2014      8:52
A A

Pisatelj Ivan Sivec na obisku v Cirkovcah


V petek, 26. oktobra, je kulturno hišo ob železniški postaji v Cirkovcah obiskal Ivan Sivec.


Pisatelj Ivan Sivec, učenci OŠ Cirkovce z mentorico Jernejo Kuraj. (Foto: Saša Urih.)
Pisatelj Ivan Sivec, učenci OŠ Cirkovce z mentorico Jernejo Kuraj. (Foto: Saša Urih.)
Deli:

Eden izmed najbolj branih slovenskih pisateljev, ki piše v različnih literarnih žanrih in je ljubiteljem narodno-zabavne glasbe dobro poznan kot odličen tekstopisec. Prav na tem področju mu je gostitelj večera in vodja Kulturne hiše tete Malčke Miran Urih podal izziv, da mojster besede pripravi besedilo, ki bi v pesmi in glasbi na odru združilo ljudske muzikantke Vesele polanke s sinovi iz sestava Pepi krulet.

Pisatelj Ivan Sivec je povedal veliko zanimivega o svojih popotovanjih po svetu, o prijateljstvu in sodelovanju z bratoma Avsenikoma. Predstavil je knjižna dela in nas nasmejal s svojimi zgodbami. Za knjižnico v kulturni hiši nam je gost poklonil knjigo Pod cvetočimi kostanji. 

Večer so popestrili tudi učenci OŠ Cirkovce, ki so z mentorico Jernejo Kuraj pripravili uvodno predstavitev o pisatelju, krajšo dramsko uprizoritev, kasneje pa so zaigrali tudi na inštrumente.

Z glasbenimi vložki se je predstavila glasbena šola, ki deluje v okrilju Kulturnega društva Idila, in tako oznanila začetek novega glasbenega šolskega leta. Še zmeraj velja vabilo k vpisu v glasbeno šolo za vse, ki se želijo naučiti igranja na diatonično harmoniko.

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.