Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

pretežno jasno
Ponoči se bo oblačnost od jugozahoda prehodno širila tudi nad osrednjo in del vzhodne Slovenije. Po nekaterih nižinah bo zjutraj megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, na Primorskem od 0 do 5 stopinj C.
-4°C | 6°C
torek, 06.12.2016
-3°C | 7°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 7°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
6°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mesečne prireditve Zgodovinskega društva ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
14.03.2016      21:29
A A

Mesečne prireditve Zgodovinskega društva KidričevoDeli:

Zgodovinsko društvo Kidričevo že drugo sezono zapored prireja predavanja na teme iz domače in svetovne zgodovine. Kot prvo v tem letu je potekalo predavanje našega člana Viljema Podgorška, ki je spregovoril o Braziliji. Sledilo je predavanje načelnika Muzeja Slovenske vojske, polkovnika Mirana Fišerja, in majorja mag. Zvezdana Markoviča. Predstavila sta nam 1. svetovno vojno, boje na Karpatih in vlogo Slovencev v njih. V marcu je na sporedu predavanje zgodovinarja Saše Radovanoviča o zavezniškem bombardiranju Maribora in Ptuja ob koncu 2. svetovne vojne …

V tekočem letu se vsa predavanja odvijajo na Ptuju v hotelu Mitra vsak zadnji petek v mesecu. Potekala bodo še do konca maja in nato spet od oktobra do decembra. Vabimo vse zainteresirane, da nas obiščejo. Vstop je prost. Vsem tistim, ki ste zamudili prejšnjo sezono, pa sporočamo, da je v pripravi zbornik predavanj Zgodovinskega društva Kidričevo za sezono 2014/15.

Poleg že utečenih predavanj z letošnjim marcem uvajamo še novost. To bodo druženja ob eksponatih. Potekala bodo v knjižnici Osnovne šole Kidričevo vsak tretji četrtek v mesecu s pričetkom ob 18. uri. Na druženjih si bo mogoče ogledati zasebne zbirke naših članov, zbirke drugih zbiralcev, izmenjati izkušnje ter izvedeti marsikaj zanimivega o različnih predmetih, ki so se uporabljali v preteklosti. Vsako izmed druženj bo tematsko obarvano.
Vabljeni vsi, ki zbirate karkoli povezanega s preteklostjo ali bi o naši premični kulturni dediščini radi izvedeli tudi kaj več. Prepričani smo, da bodo tovrstna srečanja zanimiva tudi za šolajočo se mladino. Vabimo njih in tudi njihove učitelje.

mag. Radovan Pulko, prof.,

predsednik Zgodovinskega društva Kidričevo

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!