Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
3°C | 18°C
torek, 25.04.2017
10°C | 21°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 22°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Letni koncert MoPZ Talum Kidričevo


KULTURA, DOGODKI

| |
27.12.2013      13:00
A A

Letni koncert MoPZ Talum Kidričevo


Ob koncu leta smo pripravili naš letni koncert v dvorani Pan Kidričevo.


"ogrevanje" pred koncertom
"ogrevanje" pred koncertom
Deli:

Naš letni koncert v dvorani Pan Kidričevo

Kulturno društvo Moški pevski zbor TALUM Kidričevo vsako leto pripravi svoj letni koncert v domači občini Kidričevo. Letos smo našo prireditev izvedli že v nedeljo, 1. decembra. Zadnji mesec v letu je že tako zapolnjen z različnimi prireditvami in najrazličnejšimi družinskimi obveznostmi. Zato smo se odločili, da to storimo takoj na začetku meseca, ko še vsi nismo zasičeni z raznoraznimi povabili na ta ali oni dogodek.

Naš letošnji koncert smo pripravili na temo slovenskih podoknic in napitnic. Tema ravno pravšnja za čas ljubezni do svojih najbližjih in nazdravljanja prihodnosti. Ta dva sklopa smo pripravili v a, capela izvedbi  pod vodstvom zborovodja mag. Oliverja Bučka.  Zbrani v dvorani so nas navdušeni nagradili z izdatnim aplavzom.

Na koncertu so se nam kot gostje pridružili tamburaši Tamburaškega orkestra Cirkovce pod vodstvom g. Draga Kleina. Njihov nastop z izbranim repertoarjem je napolnil dvorano s prijetnimi glasovi tamburic in ostalih inštrumentov v sestavi orkestra. Poseben vtis pa vedno naredijo solistični nastopi posameznih instrumentov in tokrat še posebej izjemen glas mlade vokalistke.

Namen povabila gostov pa predstavlja skupen nastop obeh udeležencev. Za ta namen je priredbe treh skladb pripravil vodja tamburašev g. Klein in izvedel tudi vodenje obeh zasedb ob nastopu. Znane slovenske skladbe so predstavljale vrhunec prireditve, posebej še pesem Slovenija od kod lepote tvoje, pri kateri sta naša vodja povabila poslušalce v dvorani, da se nam pridružijo pri petju tega čudovitega refrena.

Prireditev je letos z izbranimi besedami povezovala ga. Zlatka Lampret.

Koncert se je kot vsaka dobra stvar prehitro končal. Upamo, da so bili prisotni na prireditvi s predstavljenim zadovoljni in da bojo o prireditvi seznanili svoje znance in prijatelje.

Pa na srečanje na našem naslednjem letnem koncertu!

Zapisal: Edvard Hojski
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2

Bodite prvi pri oddaji mnenja.