Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

pretežno oblačno
Danes in jutri bo v jugozahodni Sloveniji, občasno pa tudi v delu osrednje in južne Slovenije zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno z občasno zmerno oblačnostjo. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla. Na Primorskem bo danes še pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem okoli 3, najvišje dnevne od 3 do 7, na Primorskem do 11 stopinj C.
-3°C | 6°C
ponedeljek, 05.12.2016
-4°C | 6°C
torek, 06.12.2016
-3°C | 7°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 7°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
6°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Letni koncert MoPZ Talum Kidričevo


KULTURA, DOGODKI

| |
27.12.2013      13:00
A A

Letni koncert MoPZ Talum Kidričevo


Ob koncu leta smo pripravili naš letni koncert v dvorani Pan Kidričevo.


"ogrevanje" pred koncertom
"ogrevanje" pred koncertom
Deli:

Naš letni koncert v dvorani Pan Kidričevo

Kulturno društvo Moški pevski zbor TALUM Kidričevo vsako leto pripravi svoj letni koncert v domači občini Kidričevo. Letos smo našo prireditev izvedli že v nedeljo, 1. decembra. Zadnji mesec v letu je že tako zapolnjen z različnimi prireditvami in najrazličnejšimi družinskimi obveznostmi. Zato smo se odločili, da to storimo takoj na začetku meseca, ko še vsi nismo zasičeni z raznoraznimi povabili na ta ali oni dogodek.

Naš letošnji koncert smo pripravili na temo slovenskih podoknic in napitnic. Tema ravno pravšnja za čas ljubezni do svojih najbližjih in nazdravljanja prihodnosti. Ta dva sklopa smo pripravili v a, capela izvedbi  pod vodstvom zborovodja mag. Oliverja Bučka.  Zbrani v dvorani so nas navdušeni nagradili z izdatnim aplavzom.

Na koncertu so se nam kot gostje pridružili tamburaši Tamburaškega orkestra Cirkovce pod vodstvom g. Draga Kleina. Njihov nastop z izbranim repertoarjem je napolnil dvorano s prijetnimi glasovi tamburic in ostalih inštrumentov v sestavi orkestra. Poseben vtis pa vedno naredijo solistični nastopi posameznih instrumentov in tokrat še posebej izjemen glas mlade vokalistke.

Namen povabila gostov pa predstavlja skupen nastop obeh udeležencev. Za ta namen je priredbe treh skladb pripravil vodja tamburašev g. Klein in izvedel tudi vodenje obeh zasedb ob nastopu. Znane slovenske skladbe so predstavljale vrhunec prireditve, posebej še pesem Slovenija od kod lepote tvoje, pri kateri sta naša vodja povabila poslušalce v dvorani, da se nam pridružijo pri petju tega čudovitega refrena.

Prireditev je letos z izbranimi besedami povezovala ga. Zlatka Lampret.

Koncert se je kot vsaka dobra stvar prehitro končal. Upamo, da so bili prisotni na prireditvi s predstavljenim zadovoljni in da bojo o prireditvi seznanili svoje znance in prijatelje.

Pa na srečanje na našem naslednjem letnem koncertu!

Zapisal: Edvard Hojski

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!