Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.02.2017

jasno
Danes bo precej jasno, le v osrednji in južni Sloveniji bo zjutraj in deloma dopoldne še nekaj predvsem nizke oblačnosti. Čez dan bo nastajala plitva kopasta oblačnost. Na Primorskem bo pihala večinoma zmerna burja, ki bo popoldne slabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem do 13 stopinj C.
0°C | 10°C
nedelja, 26.02.2017
-2°C | 13°C
ponedeljek, 27.02.2017
-1°C | 16°C
torek, 28.02.2017
5°C | 15°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 25.2.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Koncert Pihalnega orkestra Talum Kidričevo


KULTURA

| |
11.12.2013      18:04
A A

Koncert Pihalnega orkestra Talum KidričevoDeli:

V predbožičnem času se s svojimi koncerti predstavijo mnogi pihalni orkestri. Tako smo tudi kidričevski godbeniki ob koncu leta 2012 popestrili decembrski čas s tradicionalnim prednovoletnim koncertom.

 

Z glasom Zlatke Lampret, ki je povezovala koncert, se je začel čarobni večer. Zvoki orkestra so tokrat izzveneli z repertoarjem pevskih skladb, ki jih je tudi tokrat skrbno izbral naš maestro, Stefan Garkov. Z nekaj skladbami se je pihalni orkester predstavil sam, nato sta se na odru pridružili vokalistki Natalija Tumpej in Teja Letonja, ki sta kot solistki in v duetu skladbe obogatili še s pevsko noto.

 

Za sladko popestritev smo tokrat v goste povabili vokalno zasedbo Vox Arsana iz Ptuja. Ana Delin, Teja Letonja, Mladen Delin in Samo Ivačič so energičen preplet vokalnega kvarteta, kot lahko preberemo na njihovi spletni strani, in so to vsekakor tudi pokazali na našem koncertu. Velja omeniti, da je njihov član za klaviaturami Tom Hajšek, ki je tudi desna roka našega dirigenta in pomaga pri vodenju vaj orkestra. Vox Arsana se je najprej samostojno predstavila z venčkom slovenskih popevk in znano pesmijo Orion. Ob koncu koncerta pa smo združili moči in skupaj zaključili koncertni večer s skladbama Čez šuštarski most in bigbandovsko različico Just a gigolo.

 

Do zadnjega kotička napolnjena dvorana si je sicer z aplavzom zaslužila še dodatni pesmi, kar pa je nam godbenikom v veliko veselje, saj tako vemo, da je za nami uspešen koncert. Čarobna nedelja, 23. 12. 2012, se je tako končala z nasmehi godbenikov, pevskih gostov in vseh obiskovalcev koncerta v veliki dvorani restavracije Pan.

Srečno v novem letu in se veselimo pomladi, ko se ponovno srečamo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 25 26 27 28 1 2 3 4 5 6
25.02.2017
Danes ni dogodkov.
05.03.2017 | Družabni dogodki
DOBRA VOLA Z DRAVSKEGA POLA
06.02.2017 | Tečaji in delavnice
CIKEL PREDAVANJ ZA STARŠE IN PEDAGOŠKE DELAVCE
01.10.2016 | Šport
Pričetek rekreacije za vse generacije
04.03.2017 | Šport
Dvoranski turnir v ODBOJKI - ŠD ŠIKOLE 2017
05.03.2017 | Družabni dogodki
DOBRA VOLA Z DRAVSKEGA POLA
06.02.2017 | Tečaji in delavnice
CIKEL PREDAVANJ ZA STARŠE IN PEDAGOŠKE DELAVCE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.