Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.02.2017

jasno
Zvečer in del noči bo oblačno s padavinami. Meja sneženja se bo v prvi polovici noči spustila do nadmorske višine okoli 500 m. Na Primorskem bo zapihala zmerna burja. V drugem delu noči bodo padavine ponehale in do jutra se bo od severa že večinoma razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 5, v alpskih dolinah do -5 stopinj C.
0°C | 10°C
nedelja, 26.02.2017
-4°C | 13°C
ponedeljek, 27.02.2017
-1°C | 15°C
torek, 28.02.2017
5°C | 15°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 14°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 19h
V drugem delu noči in v soboto dopoldne bo burja predvsem na območju Vipavske doline v sunkih lahko dosegala hitrost med 90 in 100 km/h. Nato bo slabela.
0°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

10. kmečke igre v Pongrcah


NOVICE

| |
27.06.2015      10:05
A A

10. kmečke igre v Pongrcah


V nedeljo, 14. 6. 2015, so v Pongrcah potekale že desete jubilejne zabavno-rekreativne igre s kmečkih pridihom.


Deli:

Tudi letos so za organizacijo in izvedbo iger poskrbela marljiva dekleta in žene iz Društva podeželskih žena in deklet iz občine Kidričevo. Dogodka se je udeležila tudi podžupanja občine Kidričevo Anja Rajher, ki je v uvodnem nagovoru pozdravila sodelujoče.

Letošnje igre so sicer privabile manj gledalcev kot lanske, vendar so se v tekmovanju pomerile kar 4 skupine: Strojni krožek Dravsko polje, Društvo upokojencev Cirkovce – ženske, Društvo podeželskih žena in deklet Kidričevo in Društvo upokojencev Cirkovce – moški. Udeleženci so tekmovali v 6 kmečkih disciplinah: pobiranje boba, žaganje drv, vožnja drv, kotaljenje bale, hitra hoja in kremne rezine.

Pri prvi igri pobiranje boba so se najbolj izkazale ženske tekmovalke, saj sta obe ženski skupini dosegli najhitrejši čas. Najtrši oreh za tekmovalce je bila igra kotaljenje bale, saj so morali težko balo kotaliti čez zahtevne ovire. Tekmovalci so povedali, da so se za to igro pripravljali z dvigovanjem uteži, da so utrdili svojo moč v rokah. Tudi igra hitra hoja je od tekmovalcev zahtevala veliko napora in zbranosti. Najbolj zabavna in obenem tudi slastna igra je bila igra s kremno rezino.

Kremna rezina oz. po domače kar kremšnita je najbolj razširjena sladica v Sloveniji. Sestavljena je iz več plasti: spodnje plošče iz listnatega testa, kuhane vanilijeve kreme, stepene sladke smetane in posladkane zgornje plošče iz listnatega testa. Najbolj znane kremšnite so na Bledu, kjer jih pripravljajo že od leta 1953.

Tekmovalci so morali z zavezanimi rokami pojesti rezino v najkrajšem možnem času. Glede na dober čas, ki so ga dosegli, si upam trditi, da jim je rezina zelo teknila. Zmagovalci iger so bili moška ekipa Društva upokojencev Cirkovce. Na koncu so se lahko vsi sodelujoči in gledalci okrepčali s hrano in pijačo, ki so jo izvrstno pripravile organizatorke iz Društva podeželskih žena in deklet Kidričevo.

 

Eva Žunkovič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
24.02.2017
Danes ni dogodkov.
05.03.2017 | Družabni dogodki
DOBRA VOLA Z DRAVSKEGA POLA
01.10.2016 | Šport
Pričetek rekreacije za vse generacije
04.03.2017 | Šport
Dvoranski turnir v ODBOJKI - ŠD ŠIKOLE 2017
05.03.2017 | Družabni dogodki
DOBRA VOLA Z DRAVSKEGA POLA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.