Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

pretežno jasno
Danes bo večinoma oblačno ali megleno, predvsem na jugu in vzhodu bo občasno rahlo snežilo. V višjih legah nad okoli 900 m in na Primorskem bo pretežno jasno. Pihala bo šibka do zmerna burja, ki se bo proti večeru krepila. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 0, na Primorskem do 8 stopinj C.
-3°C | 7°C
sreda, 25.01.2017
-4°C | 6°C
četrtek, 26.01.2017
-5°C | 5°C
petek, 27.01.2017
-5°C | 8°C
sobota, 28.01.2017
-4°C | 8°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
7°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Sonce ali dež? Skoki so


TURIZEM

| |
20.08.2015      11:37
A A

Sonce ali dež? Skoki so


Največja težava letošnje prireditve je bilo vreme. Napoved je bila grozljiva, oba dneva je povsod deževalo, tudi v Kanalu smo čutili kakšno kapljico dežja. Pa vendar nam je uspelo izpeljat vse po planu.


Foto: Borut Jurca
Foto: Borut Jurca
Deli:

V soboto smo koncert preselili v športno dvorano v OŠ Kanal, kjer se je zbralo okoli 400 ljubiteljev dalmatinske glasbe. Klapa Kumpanji, ki smo jo poslušali že tretjič je navdušila.

 

Skakalci so se pognali v globino reke Soče že štiriindvajsetič. Kanal je oživel ob osmi uri zjutraj, ko smo si lahko na tržnici ogledali raznovrstne pridelke in izdelke. Stojnice so bile bogato obložene in veselje je bilo pogledati enkratne izdelke iz keramike, ob nekaterih pa so se pocedile sline. Kmalu pa smo lahko občudovali kar 19 starodobnih vozil iz društva Vipavska dolina. Dogajanje na tržnici je pritegnilo veliko ljudi.

Ob 9.30 uri pa so štartali tekmovalci 2. Kanalskega kroga.  Skupaj z društvom Nasmejani smo tudi letos organizirali  tek. Udeležba je bila zadovoljiva, saj je tekmovalo kar 32 ljubiteljev teka. Proga je bila dolga 7,5 km in poteka po ulicah Kanala, skozi Morsko do antene, po trim stezi zopet v Kanal. Start in cilj teka je bil pred OŠ Kanal. Najstarejši udeleženec je bil star 78 let, najmlajši pa 9 let. Najhitrejši je prišel na cilj v 34 minutah. Podelili smo medalje v več kategorijah.

 

Na skakalnicah nad reko se je letos trlo nadobudnežev, ki so se želeli naučit pravih skokov. Naša  vztrajnost se je obrestovala, saj sta imela Aleš in Jernej polne roke dela s 15 mladimi skakalci.

Kmalu je napočil najbolj andrenalinski del prireditve. Najprej so se za ogrevanje pomerili mladinci v skokih s skakalnice v 2 kategorijah: do 10 let in od 11 do 17 let.  V prvi je bilo 11 skakalcev, tretji je bil Nejc Kragelj, drugi Primož Jeklin in prvi njegov brat Vasja. Veliko navdušenja je požel najmlajši Ian Murovec Hvalica, saj je star 5 let. V drugi kategorij se je pomerilo 7 skakalcev, tretji je bil Dragan Stojanović, drugi Domen Gabrijelčič in prvi Tomi Klemenc.

 

Pred samo otvoritvijo skokov so nas pozdravili župan Andrej Maffi, državni poslanec Matjaž Nemec, smučarka Ana Bucik, ki ima korenine na Kanalskem vrhu in predsednik Turistične zveze Slovenije gospod Peter Misja, ki je skoke tudi otvoril. Kot vedno so se skoki z mostu odvijali v 3 kategorijah. Na noge je zmagal Klemen Cizelj, najmlajši udeleženec 14 letni Tilen Vidmar Bevčar iz Mosta pa je bil drugi. V lastovki so slavili srbi, saj je bil prvi  Borko Miladinović, drugi Marko Pavlović in tretji Marjan Milanović. Najbolj zanimiva je serija figurativnih skokov, kjer je zmago zopet odnesel Borko Miladinović, ki je samo za točko prekašal  drugo uvrščenega Aleša Karničnika iz Maribora,  tretji  pa je bil Mladen Cvetković iz Srbije. Letos je bilo vseh skakalcev z mostu 13, žal pa med njimi ni bilo nobenega domačina in nobene ženske. Skoki štejejo v tekmo slovenskega pokala za skoke z višin. Pogumneži, ki so se pognali z mosta so bili poleg Slovencev še Srbi in Italijan. Letos so bili skakalci izredno dobro pripravljeni, skoki so bili na visokem nivoju, izredno atraktivni in zanimivi.

 

Dogajanje se je preselilo na igrišče pri OŠ Kanal. Tudi letos so se nam predstavili Talenti Občine Kanal. Kar 4 mladi (Kevin in Aleks Pavlin, Karin Lazar in Jakob Ipavec) so se predstavili v petju, igranju na instrument in twirlingu.

 

Podelili smo priznanja, medalje in pokale mladim skakalcem s skal in skakalcem z mostu ter nadaljevali zabavo s plesom s skupino Nočni skok. Ocenjujemo, da si je tudi letos ogledalo skoke ogromno ljudi, kljub slabi vremenski napovedi in dežju po celi Sloveniji. Tudi igrišče je bilo polno plesalcev in gledalcev. Skakalci so bili navdušeni nad prireditvijo in organizacijo skokov, pa tudi plesalci na igrišču so bili zadovoljni z ansamblom.

 

Za izpeljavo celotne prireditve se moramo zahvaliti za pomoč Občini Kanal in Krajevni skupnosti Kanal, Turistični zvezi Slovenije in vsem ostalim sponzorjem (Salonit Anhovo, Zavarovalnica Triglav, Rudis, Esal Anhovo, Seng, Zavarovalnica AdriaticSlovenica, SAOP Šempeter, Vinska klet Goriška Brda in Zidarstvo Simčič.

 

Lahko trdimo, da smo uspešno izpeljali celotno prireditev, pritegnili številne obiskovalce od vse povsod. Potrditev pa smo dobili tudi z obiskom predsednika Turistične zveze Slovenije. 

 

Tekst: Vanja Cotič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 50
Izšla: 20.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.12.201 | Ostalo
Ogled jaslic v Ajbi
24.12.2016 | Ostalo
Razstava jaslic v Ajbi
24.01.201 | Ostalo
Načini uporabe starega kruha
27.01.2017 | Ostalo
Revija pevskih zborov Goriške 2017
27.01.2017 | Kultura
Revija pevskih zborov Goriške
28.01.201 | Ostalo
Tržni dan
28.01.2017 | Ostalo
Proslava
28.01.2017 | Ostalo
Briškuljada
28.01.2017 | Kultura
Revija pevskih zborov Goriške
29.01.201 | Ostalo
Tradicionalni pohod na Lašček
29.01.201 | Šport
Pohod na Lašček
29.01.201 | Ostalo
Pohod na Lašček
29.01.2017 | Ostalo
Predstava "Družinske zdraske"
29.01.2017 | Ostalo
Zimski abonma - dodatna predstava
29.01.2017 | Kultura
Revija pevskih zborov Goriške
31.01.201 | Ostalo
Izdelava mila z medom in voskom
24.12.201 | Ostalo
Ogled jaslic v Ajbi
24.12.2016 | Ostalo
Razstava jaslic v Ajbi
24.01.201 | Ostalo
Načini uporabe starega kruha
27.01.2017 | Ostalo
Revija pevskih zborov Goriške 2017
27.01.2017 | Kultura
Revija pevskih zborov Goriške
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.