Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo razmeroma sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Tu in tam ni povsem izključena kakšna kratkotrajna ploha. Ponekod bo pihal severni do severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 22, na Primorskem do 24 stopinj.
13°C | 24°C
petek, 26.05.2017
11°C | 26°C
sobota, 27.05.2017
11°C | 28°C
nedelja, 28.05.2017
13°C | 28°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Rdeča kapica in volk sta se srečala na ......


TURIZEM

| |
15.08.2015      8:49
A A

Rdeča kapica in volk sta se srečala na Kanalskem Vrhu


Otroci s Kanalskega Vrha so med počitnicami postali gledališčniki in premierno uprizorili predstavo Rdeča kapica.


Foto: Samo Trebižan
Foto: Samo Trebižan
Deli:

Letošnje poletne počitnice si bodo otroci s Kanalskega Vrha zagotovo dobro zapomnili. Iz otroške igre je vzklila ideja, da bi uprizorili pravo gledališko igro. In so jo: v začetku avgusta so po treh tednih vaj s pomočjo mentorice Nataše Bucik Ozebek pred množico staršev, sovaščanov, sorodnikov in drugih obiskovalcev premierno uprizorili Grimmovo pravljico Rdeča kapica.

 

Najstarejši, devetletni igralec Tomi Valentinčič je odigral lovca, leto mlajša Nina Petrevčič se je poskusila kar v treh vlogah. Odlično je odigrala je mamo, srnico in metulja. Skoraj šestletna Lara Bucik je nastopila kot Rdeča kapica, petletni Anej Petrevčič pa se je več kot prepričljivo prelevil v volka. V babico se je preoblekla komaj triletna Neža Bucik in dodobra nasmejala občinstvo, štiriletna Ula Bednarik in triletna Ana Petrevčič pa sta nastopili v vlogi zajčkov. Ne smemo pozabiti tudi ostalih otrok na Kanalskem Vrhu (Erazem Bucik, Blaž Humar, Klara Humar, Mia Petrevčič in David Bucik), ki so nastopajoče vsak dan bodrili na vajah ali pa s svojo pridnostjo pomagali, da so igralci lahko v miru vadili. Otroci so skupaj z mamami na dopoldanskih delavnicah izdelali tudi večino rekvizitov, za težja scenska dela pa so na pomoč priskočili očetje. In ko so v nedeljo popoldne pripeljali še čisto prave zvočnike in igralcem nadeli naglavne mikrofone, so širokih nasmehov vsi prvič doživeli igralski krst. Aplavz na koncu je bil bučen!

 

Za otroke je bila to zelo zanimiva in prijetna izkušnja, ki jim je prinesla novih spoznanj in še bolj utrdila njihova prijateljstva. In kar je najpomembnejše: otroci pravijo, da predstava ni bila zadnja.

 

Na koncu se želimo zahvaliti vsem, ki so si predstavo ogledali in nagradili otroke ter mamam, ki so pripravile pogostitev. Posebna zahvala pa gre članom gledališke skupine TRD Globočak, ki so z ozvočenjem poskrbeli, da se je igralce slišalo do zadnje vrste, in fotografu Samu Trebižanu, ki je te trenutke ujel za vedno.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
27.05.201 | Ostalo
14. Športne igre upokojencev Pokrajinske zveze DU severne Primorske
27.05.201 | Ostalo
Tržni dan
27.05.201 | Ostalo
Pohod "Kje so tiste stezice"
27.05.2017 | Ostalo
MUZIKAFEST
30.05.2017 | Ostalo
Ustvarjanje z das maso
03.06.201 | Ostalo
Tržni dan
03.06.2017 | Ostalo
Prihod muzejskega vlaka v Kanal
03.06.2017 | Ostalo
Deskle praznujejo
03.06.2017 | Ostalo
Koncert ob 40. letnici

Bodite prvi pri oddaji mnenja.