Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

jasno
Danes bo na Primorskem precej jasno, popoldne občasno zmerno oblačno. Drugod bo sprva tudi precej jasno, marsikje po nižinah pa bo zjutraj in dopoldne megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo popoldne zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
5°C | 18°C
nedelja, 23.10.2016
8°C | 17°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 18°C
torek, 25.10.2016
12°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Novosti v promociji turizma


TURIZEM

| |
11.06.2012      6:45
A A

Novosti v promociji turizma


V kanalskem TIC- u bomo turiste, naključne obiskovalce in seveda zainteresirane domačine "oborožili" z novimi promocijskimi materiali naše občine, med katerimi naj omenimo zemljevid kolesarskih in pohodniških poti ter načrt Kanala.


Turiste bomo obrorožili z novimi promocijskimi materiali. Foto: Nika Testen
Turiste bomo obrorožili z novimi promocijskimi materiali. Foto: Nika Testen
Deli:

Turisti, naključni obiskovalci in domačini bodo tako imeli na voljo prenovljene in nove promocijske zgibanke, zemljevide, razglednice in tudi načrt središča naše občine, Kanala.

 

Med zanimivejšimi je zagotovo Zemljevid kolesarskih in pohodniških poti v občini Kanal ob Soči, ki je nastal v sodelovanju s turističnimi društvi in planinskim društvom Valentin Stanič. Skupaj smo izbrali privlačne poti v občini, ki turista vodijo do gostinske ponudbe ali vsaj trgovine in znamenitosti. Pri izboru kolesarskih in pohodniških poti smo bili pozorni, da zajemajo večji del občine. Ob tej priložnosti se zahvaljujemo vsem društvom, ki so nam pomagala pri snovanju zemljevida. Ta bo dobrodošel vsem ljubiteljem kolesarjenja, saj za enkrat ni predvideno, da bi poti označili, razen na odsekih, kjer je to res potrebno. S tem smo se namreč izognili tudi posegom v prostor in predvsem izjemno dolgotrajnim postopkom pridobivanja vseh soglasij lastnikov zemljišč. Zemljevid bo na ogled tudi na spletni strani www.tic-kanal.si

 

Drugi je Načrt kraja Kanal, na katerem sta vpisani gostinska ponudba in ponudba nočitvenih kapacitet celotne občine. Poleg naštetega pripravljamo za letošnjo sezono tudi nove razglednice občine, vsi promocijski materiali pa bodo na voljo v TICu v Kanalu.

 

V okviru LAS-ovih projektov za razvoj podeželja ter dveh čezmejnih projektov bodo do konca leta 2013 nastali še zloženka predstavitve folklore Kal nad Kanalom, navodila za ponudnike za pet različnih izdelkov »Od ideje do izvedbe« in publikacija o izjemnih drevesih na Severnem Primorskem. 

 

Na temo zelišč pa pripravljamo priročnik o nabiranju, gojenju in predelavi zelišč ter promocijski film o zeliščih in njihovemu pomenu.

 

V promocijskih aktivnostih Regijske destinacijske organizacije Smaragdna pot je v letošnjih načrtih izdaja kataloga Dolina Soče s predstavitvijo občine in ponudbe ter splošna in lokalna zloženka, v katerih bomo predstavili pomembne ostaline iz 1. svetovne vojne občine oziroma celotnega območja ob Smaragdni poti.

Poletni urnik TIC-a

(julij, avgust, september):

Ponedeljek – petek: 8-12 in 13-19

Sobota in nedelja: 8-12 in 15-19

tel.: 05 398 12 13

fax: 05 398 12 14

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 28.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
23.10.2016 | Ostalo
15. Spominski pohod na Globočak
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger

Bodite prvi pri oddaji mnenja.