Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Drugod bo bolj oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
12°C | 18°C
torek, 25.10.2016
16°C | 19°C
sreda, 26.10.2016
15°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 19°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Nizozemska družina že petič letovala v Kanalu...


TURIZEM, GOSPODARSTVO

| |
23.09.2011      17:22
A A

Nizozemska družina že petič letovala v Kanalu


Na obisk prihajajo k prijateljem, predvsem pa zaradi narave, umirjenega okolja in prijaznih ljudi


Simpatična nizozemska družina z gostiteljico.
Simpatična nizozemska družina z gostiteljico.
Deli:

Šestčlanska družina učiteljice, sicer Angležinje, Jan Weites Ferriér, in bančnega uslužbenca Gerta Weitesa iz Groningena na Nizozemskem je letos že petič letovala v Kanalu. Kakor nam je povedala simpatična Jan, so leta 2005 na počitnicah v Poreču spoznali družino Jožice Kobal iz Kanala. Ker so se zbližali in postali prijatelji, so ob povratku domov prvič obiskali Kanal in se od takrat vračajo vsako leto.

 

Gert pojasnjuje, da prihajajo na obisk k prijateljem in zaradi miru in lepe narave: „Radi imamo naravo, gorsko pohodništvo, in tu je veliko živali in rastlin, ki jih pri nas ni.“ Prav biotska raznovrstnost je zanimiva za osemnajstletnega Maica, ki študira biologijo in je tudi odličen fotograf: „Všeč mi je narava, krajina, živali in še posebej insekti. Tu jih je res izjemno veliko vrst. Nekaj primerkov bom odnesel tudi s seboj na Nizozemsko.“ Šestnajstletni Connor je navdušen nad Sočo. „Tudi plaval sem v njej, čeprav je kar mrzla,“ še doda. Najmlajša v družini je trinajstletna Megan, ki ugotavlja, da „je v Kanalu zelo lepo, ker imajo odličen sladoled.“ Leto dni starejšemu Brennanu pa je najbolj všeč hrana, „še posebej tista, ki jo pripravlja Jožica“.

 

Kakor pravijo, je hrana pri nas zelo sveža, saj ima vsak svoj vrt, na Nizozemskem pa jo kupujejo v supermarketih, kjer je okus sadja in zelenjave zelo drugačen. „Domačini so zelo prijazni in se trudijo govoriti angleško. No, tudi mi že poskušamo govoriti malo slovensko, recimo, dober dan, dobro jutro, hvala, vendar je vaš jezik zelo težak,“ ugotavlja Gert. Simpatično in komunikativno nizozemsko družino bomo naslednje leto skoraj zagotovo ponovno lahko srečali v Kanalu. Njihova gostiteljica, Jožica, dodaja, da je vedno vesela, kadar pridejo.

 

Sicer pa je bil obisk v naši občini po podatkih TICa letos večji od lanskega, največ turistov pa je bilo avgusta. Do konca avgusta so pri osmih od devetih sobodajalcev zabeležili 562 nočitev, od tega 392 v juliju in avgustu. V avtokampu Korada je bilo od junija do konca avgusta 691 nočitev, od tega so 222-krat prespali državljani Nemčije, sledijo Francozi (93 nočitev), Italijani (76), Slovenci (69), Čehi (40), Nizozemci in Švicarji (38). V kampu pa so kakšno noč gostili tudi turiste iz Nove Zelandije in ZDA.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 28.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2016
Danes ni dogodkov.
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger
27.10.201 | Ostalo
Izdelava ikeban z otroci iz vrtca
28.10.2016 | Ostalo
Odprtje razstave z naslovom Ob Soči 1915 - 1917
28.10.2016 | Ostalo
Kostanjev piknik
28.10.2016 | Kultura
Srečanje s TONETOM PARTLJIČEM

Bodite prvi pri oddaji mnenja.