Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Popoldne bodo v notranjosti Slovenije krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
10°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

V Kanalu slavila Bahč in Boženk


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
09.07.2014      7:53
A A

V Kanalu slavila Bahč in Boženk


V organizaciji Športnega kluba VIENpi je v Kanalu po šestnajstih letih zopet potekal turnir za državno prvenstvo v odbojki na mivki.


Turnir v dobojki na mivki va Kanalu. Foto: Borut Jurca
Turnir v dobojki na mivki va Kanalu. Foto: Borut Jurca
Deli:

Tekst: Miha Štramcar


V kvalifikacijah je nastopilo osem ekip, prav toliko tudi pozneje na glavnem turnirju. Med udeleženci so bili tudi trije vodilni na slovenski lestvici: Anže Bahč in Tadej Boženk, ki sta tudi osvojila prvo mesto, ter Nejc Zemljak, ki je tokrat igral s Timom Vrablom.

 

Čeprav sta Bahč in Boženk na koncu slavila, njun začetek na kanalskem turnirju ni bil ravno uspešen, saj sta že na prvi tekmi morala priznati premoč domačinoma Daliborju Tomiću in Dariju Savičiću, tako sta morala v repasaž. Toda zmagovalca prvega turnirja v Mozirju sta v repasažu odlično opravila svoje delo, nato pa sta se v polfinalu na najboljši možni način maščevala Tomiću in Savičiću in to brez izgubljenega niza ter se zanesljivo uvrstila v finale. Lažje delo na poti do finala sta imela Nejc Zemljak in Tim Vrabl. V polfinalu sta brez večjih težav opravila z še eno domačo dvojico, Matjažem Staničem in Gregorjem Sirkom. Koroška dvojica Bahč in Boženk je odlično začela tudi finalni obračun, v katerem sta v prvem nizu svojima nasprotnikoma prepustila štirinajst točk.

 

Toda že v drugem  sta Zemljak in Vrabl odgovorila na najboljši možni način in v razburljivi končnici izid izenačila na 1:1 v nizih. Zmagovalca turnirja je tako odločal tie-break, ki pa je minil v popolnem zmagoslavju Bahča in Boženka, sicer tudi članov Športnega kluba VIENpi in na ta način je bilo slavje v Kanalu še toliko večje.

 

Končni vrstni red:

1. Panero šus Eurofitnes VIENpi (Bahč Anže/Boženk Tadej)

2. ZM Volley family (Vrabl Tim/Zemljak Tadej)

3. ŠK VIENpi 2 (Savičić Darijo/Tomić Dalibor)

4. VIENpi (Stanič Matjaž/Sirk Gregor)

5. Turk I doo (Žavbi Jurij/Ribič Aleksander) in VC Portorož 1( Dulai Aleksander/Levačić Patrik)

7. VC Portorož 9 (Kaluža Martin/Kocjančič Jani) in Zorec/Plahutnik (ZorecTom/Plahutnik Gašper)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.201 | Ostalo
Tržni dan
06.05.201 | Ostalo
Tržni dan
06.05.2017 | Ostalo
Prihod muzejskega vlaka v Kanal
29.04.201 | Ostalo
Tržni dan
30.04.201 | Ostalo
Spomin na 170 let smrti Valentina Staniča
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kanalu
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kalu nad Kanalom
30.04.2017 | Turizem
Kresovanje pred 1. majem - Anhovo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.