Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do 0, na Primorskem od -1 do 6 stopinj C.
1°C | 18°C
torek, 28.03.2017
0°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
4°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 23°C
petek, 31.03.2017
6°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Twirlerke postale državne prvakinje


ŠPORT

| |
15.04.2014      7:55
A A

Twirlerke postale državne prvakinje


Deskljanske twirlerke so se z 18. državnega prvenstva Slovenije v twirlingu vrnile kot zmagovalke! Skupno so osvojile 17 zlatih, 6 srebrnih in 5 bronastih medalj.


ŠTK Deskle na 18. državnem prvenstvu. Foto: arhiv kluba
ŠTK Deskle na 18. državnem prvenstvu. Foto: arhiv kluba
Deli:

Tekst: Športni Twirling klub Deskle

 

Letošnje državno prvenstvo Twilring zveze Slovenije je potekalo drugače kot prejšnja leta, saj tako velikega števila tekmovalk ni več moč oceniti v enem vikendu. Tako se je že 25. januarja v Kanalu ob Soči odvijalo prvo predtekmovanje v organizaciji Športnega twirling kluba Deskle in Twriling zveze Slovenije, na njem pa so tekmovale solistke in pari v solo kategorijah, kjer je bil poudarek na pravilni tehniki dela s palico. Drugo tekmovanje je bilo 8. marca v Slovenski Bistrici, prav tam pa se je 5. in 6. aprila s finalom zaključilo tudi prvenstvo. Finale sta organizirala Športni twirling klub Sašo in Twirling zveza Slovenije, tekmovali so finalisti iz 14 klubov iz vse Slovenije, sodili pa so sodniki iz Škotske, s Španije in Hrvaške. Tekmovanja se je udeležilo 47 tekmovalk iz Deskel, ki so v 41 nastopih tekmovale posamezno, v parih in skupinah.

 

Vse skupine (C team mlajši junior, C team junior, C team starejši junior, B team junior in A group junior) so osvojile 1. mesto, skupina A team senior pa je zasedla 2. mesto.

 

Posamezno so se na prvo mesto uvrstile Urška Marušič (C solo junior), Karin Lazar (B solo junior), Veronika Koncut (B solo senior), Angelika in Veronika Koncut (A solo pari senior), Sara Štendler (C freestyle junior), Taja Lazar in Sara Štendler (C freestyle pari junior), Špela Križman (B freestyle senior), Hana Gabrijelčič in Karin Lazar (B freestyle pari junior). Ana Kašček je posamično na prvo stopničko stopila dvakrat (A solo senior, A freestyle senior), v novi kategoriji spretnosti z dvema palicama pa sta si prvo mesto delili Angelika in Veronika Koncut.

 

Na drugo mesto so se uvrstile Hana Gabrijelčič (B solo junior), Urška Marušič (C freestyle junior), Kaja Jerončič Skrt in Tjaša Markočič (A freestyle pari junior), Urška Kralj (B freestyle senior) ter par Tina Kogoj in Tadeja Kralj (B freestyle pari junior).

 

Na tretje mesto so se vrstile Nika Marušič (C solo junior), Teja Blažič (B solo junior), Lara Škodnik in Neža Murovec (C solo pari junior), Neža Jeklin in Teja Blažič (B solo pari junior) ter Kaja Jerončič Skrt (A freestyle junior).

 

Prav vse članice se niso uvrstile na stopničke in v finalne nastope, a so kljub temu klub odlično zastopale. To so solistke Lara Škodnik, Urška Krumpak, Ana Čargo, Špela Močnik, Sara Klobučar, Nina Feltrin, Aneja Šuligoj, Neža Jeklin, Mojca Stanič, Taja Lazar, Anesa Androvič, Laura Mavri, Marjana Šuligoj, Tina Kogoj, Neža Kogoj, Nika Groselj in Tjaša Markočič ter pari Aneja Lango in Teja Pavšič, Anika Mugerli in Sara Zavec, Petra Skrt in Manca Šuligoj, Maja Laščak in Aneja Šuligoj, Neža Jeklin in Teja Blažič, Lara Marušič in Nika Groselj ter Jasmina Tancoš in Mateja Mavrič.

 

Twirlerkam in trenerkam čestitamo za odlične rezultate, poleg tega pa se zahvaljujemo navijačem in staršem za podporo in bučno spodbujanje tekmovalk. Zahvaljujemo se tudi Osnovni šoli Deskle in Osnovni šoli Kanal, ki nam omogočata primerne pogoje za treninge, Občini Kanal ob Soči, Krajevni skupnosti Anhovo Deskle in podjetjema Elektro Primorska in Salonitu Anhovo ter vsem ostalim, ki ste nam omogočili izvedbo in udeležbo na prvenstvu.

 
Povezave:www.twirling.si
Priloge:
MS Office Word 2007-2010
stkd_18dp_most.docx
24134_stkd_18dp_most.docx (16,54 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŠPORTNI TWIRLING KLUB DESKLE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŠPORTNI TWIRLING KLUB DESKLE
ŠPORTNI TWIRLING KLUB DESKLE
SREBRNIČEVA ULICA 18
Tel:051 879 466
Lokalni časopis Most
Številka: 50
Izšla: 20.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
28.03.201 | Ostalo
Pogovor o ribjem zarodu v Soči
31.03.2017 | Družabni dogodki
Sejem POLLICE VERDE
31.03.2017 | Ostalo
Dan krajevne skupnosti
01.04.201 | Ostalo
Tržni dan
01.04.201 | Turizem
6. Olgin pohod na Most na Soči
01.04.2017 | Ostalo
Premiera komedije Vaja zbora
02.04.2017 | Ostalo
Koncert Glas harmonike
27.03.2017 | Turizem
Občni zbor turističnega društva Korada Deskle - Anhovo
28.03.201 | Ostalo
Pogovor o ribjem zarodu v Soči
31.03.2017 | Družabni dogodki
Sejem POLLICE VERDE
31.03.2017 | Ostalo
Dan krajevne skupnosti
01.04.201 | Ostalo
Tržni dan

Bodite prvi pri oddaji mnenja.