Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Popoldne bo jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja, ponekod drugod pa vzhodnik ali jugovzhodnik. Proti večeru bo veter ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
2°C | 21°C
torek, 28.03.2017
2°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
4°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
7°C | 23°C
petek, 31.03.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tudi letošnji državni prvak v off roadu 4x4 ......


ŠPORT

| |
29.08.2016      22:09
A A

Tudi letošnji državni prvak v off roadu 4x4 malih terencev


Kako postati mojster brezpotij in krojiti vrh, ve Matej Podgornik, 36-letni lastnik modrega Suzuki samuraja, doma iz Kala nad Kanalom, večkratni državni prvak in podprvak v off roadu 4x4, panogah soft trial A in spretnostna A preizkušnja.


Matej Podgornik ob svojih dosežkih. Foto: Tanja Mrak
Matej Podgornik ob svojih dosežkih. Foto: Tanja Mrak
Deli:

Matej Podgornik, katerega tekmovanja za državno prvenstvo Slovenija OffRoad so postala že tradicija, tekmuje v najbolj množični kategoriji A s prevladujočimi malimi bencinskimi vozili, samuraji in vitarami. Slednja kategorija je v panogah soft trial, vožnja med vratci in v spretnostni-hitrostni preizkušnji. Kako biti na tekmah med tudi že šestdesetimi tekmovalci najhitrejši in najspretnejši?

Odkar pomni, je velik ljubitelj hitrostne vožnje in terenskih vozil, čeprav, prizna, so bila od vedno njegova skrita želja avto-moto rally tekmovanja, vendar mu finance tega ne dopuščajo. Navdušenje nad vozili od malih nog ga je pripeljalo do poklicne poti avtomehanika, njegova želja po dirkanju pa do nabave terenskega vozila in ljubiteljskega udeleževanja tekmovanj. Znanje avtomehanika in pridobljene izkušnje v klubih in na dirkah so ga skozi leta pripeljali do obvladovanja off road področja. Pridobil je tudi občutek, kako postati hitrejši in spretnejši. Velike uspehe je začel žeti, ko je odmislil morebitne okvare na terencu med dirko, pozabil na vložen čas v popravila v njegovi mehanični delavnici in se skupaj s svojim samurajem vihravo podal k cilju, po brezpotnih raznolikih poteh terenčevega naravnega okolja.

Matej Podgornik sodeluje z dvema kluboma, pred letom 2013 se je dirk v off roadu udeleževal s klubom 4x4 Kanal ob Soči. Na dirkah je večkrat dosegel 2. mesto, in sicer 27. 11. 2010, ORC White Tiger, kategorija A soft, 9.–10. 6. 2012, Offroad Club Obala, kategorija A soft, 20. 10. 2010, Panter Kamnik, tako v kategoriji A soft kot spretnostni preizkušnji.

Od leta 2013 se udeležuje tekem za državno prvenstvo s klubom Extreme team Renče. V skupnem seštevku za DP 2013 je zasedel 1. mesto v soft in 2. mesto v spretnostni preizkušnji, leta 2014 1. mesto v soft in 2. mesto v spretnostni, leta 2015 1. mesto v spretnostni in prav tako tudi v letošnji sezoni 1. mesto v spretnostni preizkušnji. Z letošnjo sezono DP ima osvojene štiri naslove državnega prvaka v off road 4x4 terenci, dvakrat v kategoriji soft A, dvakrat v spretnostni A ter dva naslova podprvaka za spretnostno preizkušnjo A kategorije.

Za naslovi se vrsti tudi kar nekaj pokalov in medalj ter veliko izkušenj, doživetij in zgodb. Za leto 2016 je iz fotografij lanske sezone naredil koledar za prijatelje, sorodnike, znance. Spomini iz lanske sezone so najbolj živi iz 3. dirke za DP na Vogrskem, kjer se je njegov samuraj pri ekstremnem skoku in takojšnjem strmem spustu začel kotaliti po progi v dolino.  Na njegovo srečo in hkrati presenečenje se je zgodilo, da se je vozilo na koncu klanca postavilo na kolesa. To mu je omogočilo nadaljevanje dirke brez pomoči tretje osebe, kar bi v nasprotnem primeru pomenilo pribitek kazenskih točk. Zanimivo je tudi, da med prevračanjem ni zlomil nobenega količka ali strgal traku, kar se tudi kaznuje s kazenskimi točkami, tako da je dirko kljub vsem vragolijam zaključil na prvem mestu. Glede na take pripetljaje sta potrebni tudi velika hitrost in natančnost v delavnici, da je vozilo pravočasno pripravljeno za naslednjo dirko.

Njegova zbirka pokalov, medalj in priznanj je, pravi, celo njegovo življenje. Za njimi pa stoji predvsem njegova družina, njegova Tanja, že dve leti pa ga v življenju spremlja tudi sin Nik.

Ob vprašanju o njegovi ljubiteljski in morda profesionalni poti v prihodnje pravi, da so želje vedno pogojene s financami, zato nima večjih ali drugačnih načrtov, kljub temu ostaja motivacija za nadaljnja tekmovanja z upanjem na sredstva, tako obstoječih donatorjev kot novih.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 50
Izšla: 20.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
28.03.201 | Ostalo
Pogovor o ribjem zarodu v Soči
29.03.2017 | Ostalo
Pomagajmo Žabicam
31.03.2017 | Družabni dogodki
Sejem POLLICE VERDE
31.03.2017 | Ostalo
Tečaj oblikovanja gline
31.03.2017 | Ostalo
Dan krajevne skupnosti
01.04.201 | Ostalo
Tržni dan
01.04.201 | Turizem
6. Olgin pohod na Most na Soči
01.04.2017 | Ostalo
Premiera komedije Vaja zbora
02.04.2017 | Ostalo
Koncert Glas harmonike
27.03.2017 | Turizem
Občni zbor turističnega društva Korada Deskle - Anhovo
28.03.201 | Ostalo
Pogovor o ribjem zarodu v Soči
29.03.2017 | Ostalo
Pomagajmo Žabicam
31.03.2017 | Družabni dogodki
Sejem POLLICE VERDE
31.03.2017 | Ostalo
Tečaj oblikovanja gline

Bodite prvi pri oddaji mnenja.