Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 21°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 20°C
torek, 02.05.2017
9°C | 18°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 6h
Danes bodo predvidoma naraščale še reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Močneje bo narasla tudi Sava v spodnjem toku.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

OK Salonit Anhovo že začel priprave na novo ......


ŠPORT

| |
23.09.2012      6:00
A A

OK Salonit Anhovo že začel priprave na novo sezono


Kanalski odbojkarski prvoligaš v novo sezono vstopa s homogeno in uigrano ekipo, ki jo bo tudi letos vodil Andrej Urnaut. Osnovni cilj kluba nedvomno ostaja preboj v četverico najboljših slovenskih odbojkarskih ekip.


Ok Salonit Anhovo. Foto: Borut Jurca
Ok Salonit Anhovo. Foto: Borut Jurca
Deli:

Za odbojkarje Salonita je mesec in pol priprav na novo sezono. Po nizu prijateljskih tekem sta se ekipi zopet pridružila Jani Kovačič in Danijel Koncilja, ki sta bila odsotna zaradi reprezentančnih tekem. V tem času se je ekipa tudi predstavila, pogojno rečeno, z dvema novima obrazoma. Matija Jereb, domačin in povratnik v ekipo, ki nas s svojo odbojkarsko igro navdušuje iz tekme v tekmo in črnogorski reprezentant Dejan Čabarkapa, ki je zadnje štiri sezone odigral pri novogoriškem prvoligašu Go Volley. S člansko ekipo od avgusta dalje trenirajo tudi trije igralci iz kadetske ekipe in sicer Jure Okroglič, Irenej Karnel in Blaž Marušič.

 

„Z novinci smo želeli predvsem okrepiti določene igralne položaje. Čabarkapa bo razbremenil sprejemalca Andreja Kovačiča in Andraža Palisko, Matija Jereb pa je že preverjen podajalec. Ekipa je homogena in sestavljena v finančnih okvirjih, ki so podobni lanskim,“ je povedal športni direktor OK Salonit Anhovo Miliš Grilanc.

 

Homogenost in uigranost ekipe Salonita smo lahko preverili na mednarodnem turnirju GO Volley v Novi Gorici, kjer so osvojili odlično drugo mesto. Že v predtekmovanju so presenetili favorizirane udeležence lige prvakov in večkratne črnogorske prvake ekipo Budvansko Rivijero. Po več kot dve uri dolgi partiji so Kanalci zmagali s 3:2 in se tako uvrstili v finale, kjer jih je čakal italijanski A2 ligaš Tonazzo Padova. V finalni tekmi pa so morali priznati premoč boljši ekipi. Kljub temu so na turnirju igralci Salonita pokazali borbeno igro, resen pristop, čeprav je bila tekma prijateljska, predvsem pa moč in pravi žar kanalske odbojke. 

 

V septembru pa so s treningi in vadbo odbojke pričele tudi mlajše selekcije odbojkarskega kluba. Športni direktor Miloš Grilanc pravi, da je kanalski odbojkarski center najmočnejši v Sloveniji. Poleg Kanala, vadbo odbojke organizirajo še na OŠ Deskle in OŠ Dušana Muniha na Mostu na Soči, kjer bo vadbo vodil legenda kanalske odbojke Dejan Munih.

 

„Opažam, da je tudi pri mladih postala vse bolj popularna. Tudi v ostalih odbojkarskih klubih po Sloveniji beležijo povečan obisk treningov mlajših selekcij. Odbojka pridobiva na pomenu in ima vedno večji sloves. V primerjavi z ostalimi športi je v kanalu tu odbojka v prednosti. Ima znanje, infrastrukturo ima tradicijo,“ še dodaja Grilanc.

 

Mlajše selekcije, mladinci in kadeti OK Salonit Anhovo, so prve odbojkarske nastope že pričeli. V torek 18. septembra je bila predčasno odigrana tekma 2. kroga v tekmovanju za Pokal Slovenije. V Cerkljah na Gorenjskem sta se pomerili ekipi Adergas in Salonit Anhovo II. Izkušeni domačini so slavili z rezultatom 3:0 in se uvrstili v tretji krog, kjer se bodo pomerili z ekipo iz Hoč. Mladi Kanalci se tako poslavljajo od pokalnega tekmovanja.

 

Žreb parov letošnjega tekmovanja za pokalni naslov Slovenije je stare in vsem znane nasprotnike določil tudi prvi ekipi Salonita. Salonit Anhovo se bo v 1/4 finalu najverjetneje pomeril z ekipo Panvita Galex, v 1/2 finalu pa jih čaka zmagovalec dvoboja med ekipama Calcit Volleyball in Go Volley. V moški konkurenci bodo naslov branili odbojkarji ACH Volley, ki se bodo kot še vsi lanski četrtfinalisti tekmovanju pridružili v osmini finala. 

 

Zaključni turnir Pokala Slovenije za odbojkarje bo konec leta lokacija je pa še skrivnost. Bo pa članska ekipa z delom in tekmami začela 6. oktobra o bo na sporedu uvodni krog odbojkarskega državnega prvenstva. Kanalci bodo gostovali v Kranju pri ekipi Astec Triglav. Zanimivo je to, da so lani Kanalci Odbojkarsko prvenstvo zaključili s tekmo proti ekipi Astec Triglav, takrat tudi zmagali in dosegli tretje mesto v državnem prvenstvu. Če bo tudi v uvod državno prvenstvo tako krasen kot je bil zaključek, se nam ni treba bati, da ne bo jesen in modra pomlad  z igro bogata.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.
29.04.201 | Ostalo
Tržni dan
06.05.201 | Ostalo
Tržni dan
06.05.2017 | Ostalo
Prihod muzejskega vlaka v Kanal
29.04.201 | Ostalo
Tržni dan
30.04.201 | Ostalo
Spomin na 170 let smrti Valentina Staniča
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kanalu
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kalu nad Kanalom
30.04.2017 | Turizem
Kresovanje pred 1. majem - Anhovo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.