Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo razmeroma sončno s spremenljivo oblačnostjo. Možna je kakšna kratkotrajna ploha. Ponekod bo pihal severni do severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
11°C | 26°C
petek, 26.05.2017
11°C | 26°C
sobota, 27.05.2017
11°C | 28°C
nedelja, 28.05.2017
13°C | 28°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Odbojkarji Salonita presentili vse in osmič ......


ŠPORT

| |
14.03.2014      7:55
A A

Odbojkarji Salonita presentili vse in osmič osvojili pokal


Odbojkarji Salonita so v finalu slovenskega pokala v Mariboru po razburljivem dvoboju ugnali ekipo Calcit Volleyball. V ponovitvi pokalnega finala izpred desetih let so znova s 3:2 premagali Kamničane in se po uspešnosti izenačili z ACH Volleyjem.


Kanalci z osmo pokalno lovoriko. Foto: Borut Jurca
Kanalci z osmo pokalno lovoriko. Foto: Borut Jurca
Deli:

Dvoboj je bil izenačen, trajal je dve uri in pol, na koncu pa so odločale malenkosti. »Na koncu so bili ključni naša zbranost, pozitivna energija in ekipni duh. Fantje so dobro zdržali psihični pritisk,« je misli strnil trener Salonita Leon Schilling. Kapetan Dejan Čabarkapa je bil z 21 točkami najučinkovitejši pri Salonitu, izbran je bil tudi za najboljšega igralca turnirja.

 

Za ekipo Salonit je bil to že 17. finale pokala. OK Salonit Anhovo je v Mariboru pokazal kakovost, ki ga krasi že vso sezono, velik timski duh in borbenost tako izkušenih, kot mladih igralcev. Čeprav je ekipa Maribora, ki je bila tudi organizator letošnjega finala pokala, po tihem pričakovala, da bi lahko premagala Salonit in se uvrstila v finale, je vendarle morala priznali premoč vsaj na igrišču boljši ekipi. Dramatičen finale, ki ga nobeden ni predvidel, saj je ekipa Calcit Volleyball izločila glavne favorite za zmago, ni nikogar pustil ravnodušnega. Če je bilo kaj jasno pred finalnim obračunom, je bilo to, da bo tekma napeta in izenačena. Nasprotnika bi težko bila bolj enakovredna, na koncu pa so več mirnih živcev imeli odbojkarji Salonita. Na pogovor smo zato povabili športnega direktorja OK Salonit Anhovo Miloša Grilanca.

 

Pokal je v Kanalu že osmič, ampak po desetih letih. Kaj to za klub pomeni?

Ta lovorika je zelo sladka predvsem zaradi dejstva, ker ni bila pričakovana. V primerjavi z lansko sezono smo izgubili praktično pol ekipe in sestavili eno lačno ekipo iz mladih igralcev, z dvema »poltujcema« - to sta Dejan Čabarkapa in Israel Dos Santos, ki sta sicer že prava domačina, in z mladima trenerjema. Ko smo na začetku sezone razmišljali, kakšne cilje bomo postavili s to ekipo in takrat, če se omejim na pokalno tekmovanje, smo si postavili cilj uvrstitev na zaključni turnir finala pokala Slovenije. No, ta cilj se nam je zdel kar ambiciozen, že v četrtfinalu smo morali odigrati zlati niz, da smo se sploh uvrstili na zaključni turnir. Tako, da že ta uvrstitev je pripomogla, da smo zelo neobremenjeni odšli v Maribor.


Na turnirju niste veljali za favorita.

Po presenetljivem porazu ekipe ACH Volley in po dobri tekmi, ki smo jo odigrali proti ekipi Maribora, sem opazil, da si fantje želijo igrati do konca. Želeli so se zapisati v zgodovino odbojke. Osvojeni naslov šteje in vsi se ga bomo spominjali. Vse finalne tekme, ki smo jih do sedaj odigrali v finalu pokala Slovenije, so žal pozabljene, šteje samo osvojitev naslova. Mislim, da smo si ga zasluženo priigrali.

 

Ne moremo reči, da ste Kamničane nadigrali, končni rezultat je bil zelo tesen. Kdaj ste pomislili, da bi lahko zmagali?

Tekmo smo dobro začeli in izvajali vse, kar so se igralci dogovorili s trenerjema. Treba je vedeti, da je ekipa Calcit Volleyball veljala za favorita, ne nazadnje so se uvrstili med osem najboljših ekip v pokalu Challenge. Šele na začetku petega niza sem začel verjeti, da se to lahko zgodi in da lahko postanemo pokalni zmagovalci. Po mojem mnenju je bil četrti niz prelomnica tekme. Slabo smo ga začeli, Kamničani so takoj ustvarili razliko nekaj točk, ampak se nismo predali. Potrpežljivo smo spet našli svoj ritem in zaostanek zmanjševali. Kljub temu, da smo niz izgubili, smo se le vrnili v igro, kot se reče. To odlično igro smo samo prenesli v zadnji niz.


Miloš, bil si na igrišču pred desetimi leti, ko ste zadnjič osvojili pokal. Kaj si naredil, ko se je žoga od bloka, ki ga je postavil Jure Okroglič, odbila v igrišče?

Najprej sem stekel do predsednika kluba Jožeta Fundo in mu čestital. Verjemite mi, da v teh težkih časih ni lahko biti predsednik športnega društva in poskrbeti, da fantje redno prejemajo plače in da bodo obveznosti tudi poravnane. Pomembno je tudi, da glavni pokrovitelj opazi prednosti tega sodelovanja in da nam stoji ob strani, za kar smo izredno hvaležni. Pozneje sem čestital še fantom in trenerjema. Res, čudoviti občutki, ki ne bodo še dolgo pozabljeni. Veseli me tudi to, da je že na polfinalno tekmo v Maribor odpotovalo kar 50 navijačev in je tudi na finalni tekmi kljub temu, da je bil delovni dan, na tribuni dvorane Tabor navijalo približno 40 navijačev. Zelo me veseli, da se navijaški duh vrača na tekme Salonita.


Poleg igralcev je pomemben tudi strokovni kader.

Trener Leon Schilling je naredil izjemno delo v letošnji sezoni. Do sedaj je imel odlične rezultate pri mlajših selekcijah ampak pri članih so stvari malo drugačne. Fantom je dal občutek, da naj verjamejo, da lahko gredo do konca in jim postopoma dvigoval cilje.


Po lanski slabši sezoni in reorganizaciji kluba ste v novo sezono vstopili zelo sproščeno.

V to sezono smo vstopili zelo umirjeno. Že avgusta, ko smo se zbrali na prvem treningu, smo fantom povedali, da takšnega Salonita, kot je bil pred par leti, ni več. Proračun se je zmanjšal in tako smo ekipo morali oblikovati glede na trenutne razmere. Všeč mi je, da so fantje te dogovore spoštovali in sprejeli. Fantom sem povedal, da bo plača lahko zamudila in da večerje po tekmah ne bodo vedno mogoče. Noben se ni pritoževal in vsi so pridno trenirali. Če smo hoteli preživeti, smo morali ta korak v klubu narediti. Potrebno se je bilo prilagoditi novim razmeram. Sreča je, da imamo odličen mladinski pogon. Včasih je zniževanje proračuna dobra stvar, saj te prisili, da se obrneš navzdol in pogledaš kaj se dogaja v drugih selekcijah Salonita. Včasih je bilo nepredstavljivo, da bi mladi fantje oblekli dres prve ekipe ampak danes je to nekaj običajnega, in prav je tako.


Brez generalnega pokrovitelja kluba, družbe Salonit Anhovo d.d., ne bi bilo valilnice odličnih odbojkarjev v Kanalu.

To sodelovanje traja že nekaj desetletji. Kljub težkim gospodarskim razmeram, predvsem za gradbeno panogo, gre velika zahvala družbi Salonit, da ta zgodba v Kanalu še in sploh traja. Postavili smo prave temelje, imamo mlade domače in izkušene igralce. Prav je, da ponižno gremo dalje in upamo še na kakšno presenečenje.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
27.05.201 | Ostalo
14. Športne igre upokojencev Pokrajinske zveze DU severne Primorske
27.05.201 | Ostalo
Tržni dan
27.05.201 | Ostalo
Pohod "Kje so tiste stezice"
27.05.2017 | Ostalo
MUZIKAFEST
30.05.2017 | Ostalo
Ustvarjanje z das maso
03.06.201 | Ostalo
Tržni dan
03.06.2017 | Ostalo
Prihod muzejskega vlaka v Kanal
03.06.2017 | Ostalo
Deskle praznujejo
03.06.2017 | Ostalo
Koncert ob 40. letnici

Bodite prvi pri oddaji mnenja.