Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
14°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 19°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Državno prvenstvo v 4krosu 2012 - 4x Plave


ŠPORT

| |
13.09.2012      00:09
A A

Državno prvenstvo v 4krosu 2012 - 4x Plave


ŠRD Ložice je bilo letos ponovno na vrsti za organizacijo državnega prvenstva v 4krosu. Prav v Plavah je bilo leta 2006 organizirano prvo državno prvenstvo v Sloveniji. Sledilo mu je prvenstvo leta 2009, ki je bila tudi prva uradna dirka na prenovljeni 4kros progi Luku Krs.


Urban Rotnik, za njim Andrej Bratina in Jani Fučka v predtekmovanju. Foto: Vanja Kodermac
Urban Rotnik, za njim Andrej Bratina in Jani Fučka v predtekmovanju. Foto: Vanja Kodermac
Deli:

Tekst: Andraž Krašček

Na dirki so se zbrali vsi najboljši slovenski tekmovalci, videli pa smo tudi nekaj novih obrazov. Vse oči so bile uprte v domačega favorita Kristjana Medveščka (KK Črn trn). Pričakovali smo zmago na domači progi. SIcer pa smo vse tekmovalce enako zavzeto spodbujali, saj si vsak zasluži čestitke za spust po teh strmih prašnatih neravninah.

Kljub močni konkurenci predvsem iz lastnega kluba, je naslov državnega prvaka med člani ponovno osvojil Kristjan Medvešček, ki je bil najhitrejši tudi v kvalifikacijah. Bron in srebro sta osvojila njegova klubska kolega Andrej Bratina in Matija Stupar.


Nič manj borbeni niso bili mladinci. Naslov prvaka si je privozil Tilen Leban (KK Črn trn) pred Timom Zupancem (KD Rajd Trek) in Luko Bolha (KK Črn trn). Lanski nosilec naslova Jakob Malik (KK Črn trn) je dirko končal na četrtem mestu.


Med najmlajšimi v kategoriji do 15 let se je za zmago borilo pet tekmovalcev. Zmago je slavil Blaž Govekar (Orbea Geax) pred Rokom in Urhom Goričem (oba KK Črn trn). Rok Gorič je bil tudi najhitrejši v kvalifikacijah. Prav ti tekmovalci si zaslužijo največ pohval, saj so se kljub njihovi mladosti neustrašno spopadli s progo in drug z drugim.


V amaterski konkurenci je Almedin Medič (KK Črn trn) postavil najhitrejši čas kvalifikacij, vendar je po slabem startu v polfinalni skupini izgubil možnosti za zmago. Naslov državnega prvaka je tako pripadel Mihaelu Holsedlu (ŠD Sveti Jurij) bron in srebro pa sta osvojila Luka Berginc in Jure Kurinčič (ŠKTD Avče). Domačin Martin Krašček se je v finalu s počeno zračnico pripeljal na četrto mesto.

avtor fotografij Vanja Kodermac

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 28.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger
29.10.201 | Ostalo
Tržni dan
29.10.201 | Ostalo
Delavnica na temo noč čarovnic in ocenjevanje ter razstava buč
29.10.2016 | Ostalo
Jesenski dogodek v Parku Pečno
29.10.2016 | Ostalo
Kostanjev piknik
29.10.2016 | Kultura
Alex Dorian v Parku Pečno
29.10.2016 | Ostalo
Koncert POP&ROCK NA PLEH
30.10.2016 | Tečaji in delavnice
Izrezovanje buč in kostanjev piknik v Avčah
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.