Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Popoldne bo na Primorskem deloma sončno. Drugod bo pretežno oblačno, še bodo krajevne padavine, deloma plohe, ki bodo bolj pogoste na severu države. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem zmerna burja. Temperature bodo od 9 do 16, na Primorskem do 22 stopinj C.
12°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 19°C
petek, 28.10.2016
5°C | 19°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 21°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 21°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Asja Čebron: mladinska državna prvakinja v ......


ŠPORT

| |
02.03.2013      00:51
A A

Asja Čebron: mladinska državna prvakinja v problemskem šahu


Mlada šahistka Asja Čebron je že osvojenim naslovom in uspehom dodala še prvo mesto v reševanju problemskega šaha.


V ospredju Asja Čebron in Nejc Amon. Foto: Robert Čebron
V ospredju Asja Čebron in Nejc Amon. Foto: Robert Čebron
Deli:

V Murski soboti je 25. februarja potekalo mladinsko državno prvenstvo v šahu. Prvič letos pa so se mladinci in mladinke pomerili tudi v reševanju šahovskih problemov, ki je bilo doslej odprto le za člane in članice.

Mladi šahisti so reševali naslednje probleme: mat v 2 potezah, mat v 3 potezah, mat v 4 potezah, ter beli na potezi zmaga. Tekmovanje je tudi časovno omejeno.  

Prva mladinska državna prvakinja v reševanju problemskega šaha je postala Asja Čebron iz Deskel, prvi mladinski državni prvak pa je Nejc Amon iz Šentjurja.

Sicer pa je Asja od lanskega novembra zelo napredovala. Na primorskih tekmovanjih je bila prva na medobčinskem tekmovanju v skupini deklet do 9 let in na regijskem osnovnošolskem tekmovanju deklet do 9 let. Na regijskem klubskem tekmovanju primorski šol v kategoriji dekleta do 10 let si je prvo mesto delila.

Na državnih ravni je dosegla prvo mesto na državnem hitropoteznem tekmovanju osnovnih šol (dekleta do 9 let)  in 12. mesto v skupni kategoriji do 12 let. Na mednarodnem novoletnem turnirju v Italiji je mladinski kategoriji do 9 let (skupaj s fanti) dosegla 1. mesto. Prva med dekleti do 16. let je bila tudi na tradicionalnem Hit Open v Novi Gorici ter dosegla normo in osvojila II. šahovsko kategorijo. 

Dosegla je tudi mednarodni rating, ki je tudi najbolj pomemben in najbolj cenjen med šahisti. Letos se bo med drugim udeležila tudi svetovnega mladinskega šahovskega prvenstva, ki bo predvidoma maja v Grčiji.

Šahovsko pot Asje Čebron še vedno v celoti financirajo njeni starši, saj rednih sponzorjev še nimajo. Z leti in napredkom so finančna vlaganja vse večja. Kljub temu nameravajo vztrajati. Brez tekmovanj v šahu ni napredka, poudarjajo. 

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 28.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.