Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Ponoči se bo v zahodni Sloveniji pooblačilo. Jugozahodnik nad nami se bo krepil. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju 8 stopinj C.
5°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
6°C | 15°C
četrtek, 02.03.2017
2°C | 14°C
petek, 03.03.2017
4°C | 16°C
sobota, 04.03.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.2.2017 ob 19h
V noči na torek in v torek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
5°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Našo občino čistilo 692 prostovoljcev


OBČINSKE, PROSTOVOLJSTVO

| |
20.04.2012      21:26
A A

Našo občino čistilo 692 prostovoljcev


Vseslovenske akcije »Očistimo Slovenijo 2012«, ki je potekala 24. marca, smo se v lepem številu udeležili tudi v naši občini, saj je za lepšo okolico poskrbela skoraj dvanajstina vseh občank in občanov. Mogoče je čistilno vnemo spodbudilo tudi lepo sončno jutro. Oboroženi z vrečkami, rokavicami in drugim orodjem smo se po krajevnih skupnostih zbrali ob 9h in delali do 14h.


Akcija Očistimo Slovenijo 2012. Foto: Erik de Posarelli
Akcija Očistimo Slovenijo 2012. Foto: Erik de Posarelli
Deli:

Tekst in foto: Erik de Posarelli, medobčinski redar in koordinator čistilne akcije

 

Letos je v akciji sodelovalo vseh 8 krajevnih skupnosti, posebej pa so jo organizirali še v Doblarju, ki sicer spada pod Krajevno skupnost Ročinj. Poleg omenjenih Ročinja in Doblarja so sodelovale še KS Kanal in Deskle kot dve največji krajevni skupnosti v občini, pa Lig, Kambreško, Avče, Levpa in Kal nad Kanalom.

 

Okolico naše občine je urejalo 692 prostovoljcev.  Iz kanalske osnovne šole je sodelovalo 280 otrok in 60 otrok iz vrtca, ki so v tednu pred akcijo čistili okolico šole in vrtca. Iz deskljanske osnovne šole pa je na sam dan akcije s pomočjo učiteljev in staršev čistilo 50 otrok iz vrtca in 50 otrok. Za vreče in malice je poskrbela naša občina, rokavice pa so si prostovoljci letos morali zagotoviti sami.

S kolegialnostjo in timskim delom smo letos po podatkih novogoriške Komunale zbrali 8 ton 620 kg kosovnih odpadkov, 1880 kg kovin, 150 kg pnevmatik in 80 kg plastike. Od lanske čistilne akcije do letošnje zgodnje pomladi smo skupno torej odvrgli 10 ton 730 kg odpadkov.

Številka zbrane količine odpadkov nakazuje, da se bomo moralo zelo potruditi in vložiti veliko energije, da bomo čim več naših občanov ozavestili o pomenu ohranjanja zdravega odnosa do narave, kot tudi o tem, da je odlaganje odpadkov na divja odlagališča prepovedano.

Zato ob tej priložnosti pozivamo vse občane, naj odpadkov ne odlagajo več vsevprek po naravi, kar velja še posebej za pas ob cestah. Vsi redarji pa bomo poostrili nadzor nad odlaganjem smeti in imeli pod drobnogledom tudi vsa registrirana divja odlagališča.

Na koncu bi se rad zahvalil vsem koordinatorjem za njihovo organizacijo po krajevnih skupnostih, vsem prevoznikom, ki so vozili odpadke na zbirna mesta in nenazadnje tudi prostovoljcem, ki se zavedajo pomena zdravega okolja brez odpadkov in so nesebično sodelovali pri urejanju okolja ter tako veliko pripomogli k uspešnosti tudi letošnje čistilne akcije.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 50
Izšla: 20.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 27 28 1 2 3 4 5 6 7 8
27.02.2017
Danes ni dogodkov.
28.02.201 | Ostalo
Pustovanje v Desklah
04.03.201 | Ostalo
Tržni dan
28.02.201 | Ostalo
Pustovanje v Desklah
04.03.201 | Ostalo
Tržni dan

Bodite prvi pri oddaji mnenja.