Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
12°C | 16°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 17°C
petek, 28.04.2017
12°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Posvet: Povezovanje inštitucij za boljšo ......


NOVICE

| |
15.09.2015      15:00
A A

Posvet: Povezovanje inštitucij za boljšo oskrbo starejših, pomoči potrebnih ljudi


Da bi izboljšali oskrbo starejših pomoči potrebnih ljudi je povezovanje inštitucij izjemnega pomena.


Deli:

Na Občini Kanal ob Soči je 14.9.2015 potekal posvet glede možnosti izboljšave oskrbe za starejše bolne ljudi. Posveta so se udeležili vodje inštitucij: Dom upokojencev Nova Gorica, Zdravstveni dom Nova Gorica, Regijska razvojna agencija, župani in predstavniki občin: Miren-Kostanjevica, Šempeter-Vrtojba, Mestna občina Nova Gorica ter Občina Kanal ob Soči, ki je posvet tudi organizirala.

 

Beseda je tekla o tem kako s skupnimi močmi vseh inštitucij pristopiti k skupnemu projektu, kateri bi omogočil posameznim deležnikom izvedbo aktivnosti na področju oskrbe starejših, ki pomoč potrebujejo. Pomembni so skupnostni programi z vlogo pokriti potrebe posameznikov v domačem okolju - v posameznih občinah in sicer za uporabnika s čim cenejšo in kvalitetno storitvijo. Občina Kanal ob Soči  že nekaj časa načrtuje izgradnjo Centra za starejše. Skupni projekt bi izvedbo načrta bistveno olajšal.

 

Predstavniki inštitucij so na posvetu poudarili pomembne tematike. Sprememba zakonodaje je prinesla določene spremembe. V domove za ostarele se vključuje vse manj ljudi predvsem zaradi šibkega finančnega stanja posameznikov. In ljudje želijo ostati v domači oskrbi, če je le mogoče. V porasti je demenca; tako dementne osebe kot svojci - neformalni oskrbovalci, ki zanje skrbijo potrebujejo pomoč.  Različni skupni pristopi bi ljudem izboljšali kvaliteto življenja. Ljudje so osamljeni, tako so pokazale raziskave projekta Net-Age, ki ga je občina Kanal zaključila maja letos. Poudarjeno je bilo tudi področje paliativne oskrbe okoli katere je potreben celosten pristop. Ljudem je potrebno omogočiti pomoč in dostojanstveno slovo ob zaključku življenja. Na vseh področjih je potrebno je upoštevati potrebe ljudi in jim pomagati. Pri vsem tem pa so izjemnega pomena prostovoljci in tudi tem je potrebno ponuditi vso potrebno podporo.

 

Beseda je stekla tudi o Pomoči na domu glede spremembe izvajalcev. Do sedaj je pomoč na domu izvajal Klas, ki je bil del Centra za socialno delo. Pomoči na domu ne bodo več izvajali Centri za socialno delo, vendar sprememb za uporabnike ne bo nikakršnih.

 

Vsi udeleženci so bili enotnega mnenja, da je potrebno sodelovanje in enoten pristop na vseh področjih. Udeležba na skupnem projektu pa bo prineslo dodatne možnosti tako finančne kot koordinacijske,  za izvedbo aktivnosti v posameznih občinah.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Kanal ob Soči? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Kanal ob Soči
Občina Kanal ob Soči
Trg svobode 23
Tel:(05) 398 12 00
Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.04.201 | Ostalo
Kolesarjenje Plave Solkan
25.04.201 | Ostalo
Briškola
29.04.201 | Ostalo
Tržni dan
25.04.201 | Ostalo
Kolesarjenje Plave Solkan
25.04.201 | Ostalo
Briškola
29.04.201 | Ostalo
Tržni dan
30.04.201 | Ostalo
Somin na 170 let smrti Valentina Staniča
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kalu nad Kanalom

Bodite prvi pri oddaji mnenja.