Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
7°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 18°C
torek, 25.10.2016
15°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
16°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Poletna liga v odbojki na mivki


ŠPORT, SOSED SOSEDU

| |
18.09.2011      11:20
A A

Poletna liga v odbojki na mivki


Odziv je bil izjemen, saj se je prijavilo kar deset ekip, ki so od maja do sredine avgusta vsak teden igrale odbojko in razveseljevale številno publiko.


Zmagovalna ekipa Korpa. Foto: Tereza Valentinčič
Zmagovalna ekipa Korpa. Foto: Tereza Valentinčič
Deli:

Zgodaj spomladi smo se družba ljubiteljev odbojke na mivki spraševali, kako se prisiliti k večji športni aktivnosti. Vsi smo se strinjali, da potrebujemo več telesnih aktivnosti. A kaj, ko je to, poleg vseh ostalih vsakodnevnih obveznosti, vedno zadnje na vrsti.

 

Odgovor smo našli v organizirani ligi za rekreativne igralce, ki bi nas na nek način prisilila v bolj športen način življenja. Vsak je malo potipal v svoji okolici, kako bi bila liga sprejeta. Povratne informacije so bile pozitivne.

 

Tekmovanje se je pričelo konec maja, prijavilo pa se je deset ekip iz naše občine. Potekalo je na dveh urejenih igriščih, ki sta nam jih prijazno dali na razpolago športni društvi Avč in Morskega. Tekme smo skoraj vsak teden igrali do sredine avgusta, ko smo ligo zaključili s turnirjem v Morskem. Ves čas je bila najbolj

uspešna ekipa Korpe, ki je v finalnem dvoboju premagala Morsko.

 

Navkljub motu, da se je najpomembneje gibati in družiti, lahko rečemo, da je bilo nekaj tekem tudi odbojkarsko zelo zanimivih, predvsem zaradi borbenosti in želje po zmagi. Zaključni turnir je bil »pika na i« lige, kjer je prevladalo predvsem druženje ob športu. Organizirali smo ga na igrišču v Morskem s podporo ŠD Morsko ter ob materialni pomoči Občine Kanal ob Soči in družbe SENG.

 

Pomoč pri organizaciji nam je ponudilo še veliko drugih posameznikov in podjetnikov, za kar se vsem iskreno zahvaljujemo. Velika večina udeleženih se je strinjala, da je bila liga koristna. Za nekatere premalo zahtevna, za druge še preveč, vendar je kot novost v občini dobrodošla in lahko predstavlja začetni vzorec.

podobnih aktivnosti za prihodnja poletja.

 

Avtorji teksta: Franc Valentinčič, Tomaž Sirk, Egon Kragelj

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 28.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2016 | Ostalo
15. Spominski pohod na Globočak
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger

Bodite prvi pri oddaji mnenja.