Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno, le v vzhodni in deloma osrednji Sloveniji bo več oblačnosti, ponekod bodo možne tudi krajevne padavine.
13°C | 25°C
petek, 26.05.2017
10°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 28°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

Šestdeset let delovanja Društva upokojencev ......


DRUŠTVA

| |
29.03.2012      13:30
A A

Šestdeset let delovanja Društva upokojencev Kanal


Letos mineva 60 let od ustanovitve Društva upokojencev Kanal, ki je bilo registrirano 16. marca 1952. Ustanovljeno je bilo za zaščito pravic upokojencev in organizirano povezovanje ter druženje upokojenih delavcev.


Društvo upokojencev Kanal obeležilo 60 let. Foto: Borut Jurca
Društvo upokojencev Kanal obeležilo 60 let. Foto: Borut Jurca
Deli:

Tekst: Marija Marinič

V počastitev tega res častitljivega jubileja je bila v športni dvorani Osnovne šole Kanal 23. marca 2012 prireditev s pestrim kulturnim programom in govori povabljenih gostov: župan Andrej Maffi , predsednica ZDUS Mateja Kožuh Novak, predsednik pokrajinske zveze društev upokojencev severne Primorske Alojz Vitežnik in pokrajinski koordinator Projekta Starejši za starejše za večjo kakovost življenja doma Aldo Ternovec.

Ob jubileju je društvo izdalo Zbornik, ki v sliki in besedi prikazuje zgodovino društva kot tudi druge zanimivosti in aktivnosti v naši občini. Zbornik je prejela vsaka družina z vsaj enim upokojencem. Z izdajo zbornika smo delo včerajšnjega dne ohranili tudi za jutri.


DU Kanal je najbolj številno društvo v občini, saj je vanj včlanjenih 761 članov iz krajevnih skupnosti Kanal, Avče, Levpa, Kal nad Kanalom, Ročinj, Lig in Kambreško. Glede na teritorialno razpršenost in število članov deluje preko svojih poverjenikov.


Vse od ustanovitve je zelo dejavno, posebej pa še zadnja leta. Vsi, ki so ga vodili, so se ves čas zavedali, kako pomembni sta druženje in aktivno staranje. Društvo danes razpolaga z dvema prostoroma. Od KS Kanal je dobilo v uporabo obnovljeno pisarno z novo opremo, s pomočjo donatorjev in sponzorjev pa še računalniško opremo. S prostovoljnim delom in s pomočjo donatorjev in sponzorjev zlasti KS in občine Kanal so prizadevni člani društva uredili večnamenski prostor pod novo športno dvorano Osnovne šole Kanal. Namenjen je igranju pikada, tu se odvijajo razna predavanja, sestanki in družabna srečanja.


Delovanje društva je zelo široko, saj želimo zadovoljiti kar največ interesov naših članov, obenem pa izkoristiti tudi znanja in spretnosti, ki jih imajo nekateri člani in jih z veseljem prenašajo na druge. Društvo želi ohraniti svežino duha in telesa v ljudeh, ki so odložili bremena poklicne ustvarjalnosti, sedaj pa svoj prosti čas želijo zapolniti z vsem, za kar prej enostavno ni bilo nikoli časa.


V okviru društva deluje več sekcij: balinanje, pikado, plavanje, kvačkanje, klekljanje, pohodi, izleti, plavanje.

Sodeluje s KS in Občino Kanal ter drugimi društvi in organizacijami v kraju in je vedno pripravljeno nuditi pomoč pri izvedbi raznih prireditev in dogodkov.


Med prvimi je pristopilo k vseslovenskemu projektu Starejši za starejše - boljša kakovost življenja doma, ki naj bi postopoma zajel vse starejše osebe nad 69 let. Na geografsko obsežnem in zahtevnem teritoriju ga izvaja kar 17 prostovoljk in prostovoljcev. Društvo namenja posebno skrb starejšim in bolnim. Nanje ne pozabimo ob praznikih in osebnih jubilejih z obiskom na domu ali v domovih za starejše. Ob osebnem prazniku pa našim članom, starejšim od 80 let, pošljemo čestitko. Enkrat letno pripravimo tudi srečanje z jubilanti. Vsako leto organiziramo eden do dva enodnevna izleta, plavanje v Izoli in bazenu v Novi Gorici, novoletno srečanje in poletni piknik. Ob dnevu starejših prvega oktobra je vsako leto organizirana razstava ročnih del članic in članov društva. Vsako prvo sredo se izvajajo meritve krvnega tlaka in sladkorja.


Organiziramo razna predavanja s področja zdravja in prometa. Aktivno smo se vključili v projekt *Več zdravja v občini Kanal ob Soči*. Organiziramo tudi pohode. Pomemben je zlasti Pohod miru. Že samo ime pove, da so ti pohodi v kraje, ki jih je čas zaznamoval z dogodki, pomembnimi za našo zgodovino.

Naši člani se udeležujejo turnirjev in športnih iger, na katerih smo zelo uspešni. Z odličnimi nastopi na športnih igrah v letu 2011 smo si pridobili naslov najuspešnejšega društva. V letošnjem letu pa smo prevzeli organizacijo 9. Športnih iger Društev upokojencev severno primorske regije.


Volje v društvu ne manjka, imamo še veliko načrtov, kar je temelj za uspešno delo našega društva tudi v prihodnje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
27.05.201 | Ostalo
14. Športne igre upokojencev Pokrajinske zveze DU severne Primorske
27.05.201 | Ostalo
Tržni dan
27.05.201 | Ostalo
Pohod "Kje so tiste stezice"
27.05.2017 | Ostalo
MUZIKAFEST
30.05.2017 | Ostalo
Ustvarjanje z das maso
03.06.201 | Ostalo
Tržni dan
03.06.2017 | Ostalo
Prihod muzejskega vlaka v Kanal
03.06.2017 | Ostalo
Deskle praznujejo
03.06.2017 | Ostalo
Koncert ob 40. letnici

Bodite prvi pri oddaji mnenja.