Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
7°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 18°C
torek, 25.10.2016
15°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
16°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

Prostovoljstvo je tudi zadovoljstvo


DRUŠTVA

| |
14.12.2012      18:29
A A

Prostovoljstvo je tudi zadovoljstvo


Mednarodni dan prostovoljstva, 5. december, je 17. decembra 1985 na zaedanju generalne skupščine razglasila Organizacija združenih narodov. Od takrat se vlade, Združeni narodi in civilnodružbene organizacije pridružujejo prostovoljkam in prostovoljcem iz vsega sveta pri praznovanju mednarodnega dneva prostovoljstva.


Prostovoljke DU Kanal. Foto: DU Kanal
Prostovoljke DU Kanal. Foto: DU Kanal
Deli:

Prostovoljstvo je družbeno koristno brezplačno delo posameznikov, ki s svojim delom, znanjem in izkušnjami prispevajo k izboljšanju kakovosti življenja posameznih članov. V Društvu upokojencev Kanal so na pobudo takratne predsednice društva Sonje Kralj k projektu Starejši za starejše pristopili septembra 2009.

 

Namen projekta je nudenje različnih oblik pomoči občanom, ki so dopolnili 69 let, če jo ti potrebujejo. Projekt izvaja šestnajst prostovoljk in en prostovoljec. Vsi so uspešno opravili izobraževanje o delu v projektu. Program izvajajo vsak v svoji krajevni skupnosti, kjer tudi osebno poznajo ljudi, ki jim je projekt namenjen.

Delo prostovoljcev spremlja in koordinira Marica Bizjak. Prostovoljci na terenu obiščejo starejše občane in občanke in jim najprej predstavijo vsebino projekta. V kolikor privolijo v sodelovanje, izpolnijo anketni list, v katerega se poleg osebnih podatkov vnese tudi oblika pomoči, ki bi jo anketirani želel prejemati. Če prostovoljec meni, da bi za anketirano osebo bila potrebna dodatna pomoč, to v soglasju z občanom posreduje dalje ustrezni službi. Kasnejše sodelovanje pa je zelo različno – odvisno od vitalnosti posameznega upokojenca. Članov, ki jih prostovoljci srečujejo na raznih izletih in pohodih, ni potrebno, da bi jih obiskovali na domu. Tiste, ki jim zdravje ali druge okoliščine ne dopuščajo, da bi se udeleževali družabnih srečanj in dogodkov, pa obiskujejo bolj pogosto. Tem veliko pomeni že obisk, pozdrav, bližina, nasmeh in topel stisk roke. Prostovoljci so pogosto tudi v vlogi svetovalca, ko na podlagi svojih izkušenj in veščin z nasvetom pripomorejo k posamezni odločitvi anketiranca.

 

Peti december je za naše prostovoljce neskončno dolg dan, ki poteka vsak dan, 7 dni na teden, 365 dni na leto.

Ob tej priložnosti se ob Dnevu prostovoljstva zahvaljujemo vsem prostovoljkam in prostovoljcu v društvu: Zdenko Bernik, Marica Bizjak, Erna Blažič, Ljubomira Boltar, Irma Brezavšček, Vera Bucik, Nada Falatov, Ivica Gabrijelčič, Cvetka Jereb, Sonja Kralj, Slavica MarkičMajda Melink, Marta Murovec, Dragica Rolih, Marica Šavli, Cvetka Vidič in Marija Vodičar.

Za vse naše prostovoljce velja rek, ko pomagaš in ko delaš s srcem ugotoviš, da je prostovoljstvo tudi zadovoljstvo.

 

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV KANAL? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV KANAL
DRUŠTVO UPOKOJENCEV KANAL
GRADNIKOVA ULICA 003
Tel:
Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 28.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2016 | Ostalo
15. Spominski pohod na Globočak
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger

Bodite prvi pri oddaji mnenja.