Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
4°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
9°C | 19°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 22°C
četrtek, 04.05.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Poostren nadzor nad nedovoljenim odlaganjem ......


OBČINSKE

| |
13.05.2012      15:32
A A

Poostren nadzor nad nedovoljenim odlaganjem odpadkov


Zadnji vikend v marcu je potekala vseslovenska akcija Očistimo Slovenijo, kmalu po tem pa smo na medobčinsko inšpekcijo že dobili prve prijave kršitve odlaganja komunalnih odpadkov izven za to določenih mest.


Takšno odlaganje odpadkov je kaznivo. Foto: Erik de Posarelli
Takšno odlaganje odpadkov je kaznivo. Foto: Erik de Posarelli
Deli:

Tekst: Erik de Posarelli, medobčinski redar

Nepravilno odlaganje odpadkov je pereč problem in temu se v zadnjem času zelo posvečamo in izvajamo poostren nadzor.

V soboto, 24. marca, je potekla vseslovenska akcija Očistimo Slovenijo, pri kateri sem bil koordinator za našo občino. Odziv ljudi v tej akciji je bil zelo dober in smo tudi veliko naredili, a kaj, ko nekateri ne spoštujejo ne narave in ne ljudi, ki se trudijo da bi naravo, ki nas obdaja, ohranili čisto in lepo.

Tako smo že mesec dni po akciji dobili prijave o nepravilnem odlaganju odpadkov v naravi in ob kontejnerskih mestih. Velikokrat gre tu za gradbeni material, nevarne odpadke in gospodinjske odpadke. Največkrat pa te odpadke posamezniki odvržejo kar v naravno okolje.

Zato se lahko vprašamo, čemu so namenjene prostovoljne čistilne akcije in trud ljudi, če tega vsi ne cenijo. Tako se nekateri potrudijo, očistijo določene dele,  čez mesec dni pa nekdo na očiščeno mesto odvrže najrazličnejše odpadke. To ni pošteno ne do ljudi, ki skrbijo za naše okolje ne do okolja samega.

Zaradi tega smo redarji poostrili nadzor in če dobimo storilca na kraju prekrška, je zagotovo ne bo odnesel brez kazni, enako se bo zgodilo tudi, če nas bo do storilca pripeljala kakršnakoli sled. Ob tem naj povzamem drugi odstavek 24. člena Odloka o zbiranju in prevozu komunalnih odpadkov, ki določa, da, »kdor odloži odpadke, ki bi jih moral predati izvajalcu ali druge odpadke izven za to določenih odlagališč oziroma za to določenih krajev, je dolžan poravnati stroške sanacije. Poleg tega je za to kršitev predvidena globa za pravne osebe v višini 1400 evrovo ter za posameznike 200 evrov, navedena pa je v prvem odstavku 36. člena istega odloka.

Sicer pa je v naši občini veliko različnih kršitev s področja prometa, najmanj jih je s področja javnega reda in miru, številne pa so kršitve občinskih predpisov oziroma odlokov. Veliko je kršitev glede porabe pitne vode oziroma varčevanja z njo, s sprehajanjem psov po površinah, ki so zanje prepovedane, recimo, šolsko igrišče, lastniki pa tudi ne odstranjujejo pasjih iztrebkov.

Zato bomo redarji poostrili predvsem nadzor nad izvajanjem odlokov o porabi pitne vode v sušnih obdobjih, nad kurjenjem v naravi - še posebej v času razglašene požarne ogroženosti, poostrili bomo nadzor nad nepravilnim odlaganjem odpadkov izven kontejnerskih mest in nad črnimi odlagališči.

Obenem bi občane pozval, naj upoštevajo občinska navodila glede porabe pitne vode, saj je voda dobrina, ki jo moramo čuvati. To velja še posebej v sušnih obdobjih, ko bi lahko zaradi tega, ker nekateri zalivajo vrtove in njive, prebivalci v nižje ležečih krajih ostali brez nje.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9
06.05.201 | Ostalo
Tržni dan
06.05.2017 | Ostalo
Prihod muzejskega vlaka v Kanal
30.04.201 | Ostalo
Spomin na 170 let smrti Valentina Staniča
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kanalu
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kalu nad Kanalom
30.04.2017 | Turizem
Kresovanje pred 1. majem - Anhovo
06.05.201 | Ostalo
Tržni dan

Bodite prvi pri oddaji mnenja.