Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
7°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 18°C
torek, 25.10.2016
15°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
16°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Državo imamo, bodimo ponosni nanjo


OBČINSKE

| |
23.06.2016      10:07
A A

Državo imamo, bodimo ponosni nanjo


V torek, 21. 6. 2016, je bila v Večnamenski dvorani Osnovne šole Kanal proslava ob dnevu državnosti.


Foto: Foto atelje Pavšič Zavadlav
Foto: Foto atelje Pavšič Zavadlav
Deli:

 "Letos mineva 25 let samostojnosti in suverenosti države Slovenije. Pot do samostojnosti ni bila lahka in preprosta, a je z našo odločnostjo in predanostjo postala uresničljiva. Predvsem pa je naš oboroženi odpor prispeval bistveni del k uspešnemu zaključku procesa osamosvajanja. Četrt stoletja od prelomnih trenutkov pri obrambi novo nastale države je zadosten razlog, da smo se zbrali in skupaj praznujemo obletnico rojstva svoje države Republike Slovenije."

S temi besedami je predsednik OZVVS Kanal Jože Velušček nagovoril vse prisotne. Poseben pozdrav je namenil praporščakom, gostom iz Avstrije in Italije ter častnemu gostu in slavnostnemu govorniku, nekdanjemu poslancu državnega zbora in kanalskemu rojaku Ivu Hvalici.


Župan Andrej Maffi je v govoru poudaril veličino proslave in pomen povezovanja s sosednjimi Avstrijci in Italijani. Občinstvo je nagovoril z mislimi o domovini, ki so jih zapisali osnovnošolci, pri čemer je opozoril, kako pomembno je, da otroke vzgajamo v domoljubju.


Slavnostni govornik, gospod Ivo Hvalica, nekdanji poslanec državnega zbora, je v svojem govoru dal velik poudarek našim pesnikom in pisateljem ter se ozrl globoko v preteklost in prehodil pot do nastanka naše države. Govor je zaključil z naslednjimi besedami: »Državo imamo, ni najbolj idealna, kot ni nobena stvar. Bodimo ponosni, da jo imamo!«


Na proslavi je predsednik OZZVS Kanal Jože Velušček podelil naslednje plakete:

SREBRNO PLAKETO Zveze veteranov vojne za Slovenijo sta prejela Valter Valentinčič in Egon Krpan.

BRONASTO PLAKETO so prejeli šahisti Silvo Winkler, Miran Ipavec, Miran Krivec in Jože Ipavec.

SPOMINSKO PLAKETO OZZVS je prejel častni gost gospod Ivo Hvalica.


Gosta iz sosednje Avstrije in Italije sta se zahvalila za povabilo na srečanje, ki predstavlja velik znak prijateljstva med državami, in čestitala ob prazniku.


Slovesnost ob dnevu državnosti se je sklenila z nastopom Mešanega pevskega zbora Jože Srebrnič Deskle, nastopom otrok iz Vrtca pri OŠ Kanal in Folklorne skupine Kal nad Kanalom.


Ob zaključku predstave so pred vhodom v večnamensko dvorano OŠ Kanal posadili lipo, ki ima poseben simbolni pomen za Slovence oziroma velja za središče družabnega srečanja pri vseh Slovanih.

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 28.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2016 | Ostalo
15. Spominski pohod na Globočak
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger

Bodite prvi pri oddaji mnenja.