Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
7°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
12°C | 18°C
torek, 25.10.2016
15°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
15°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Na Banjški planoti do pol metra snega


PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
16.01.2013      23:59
A A

Na Banjški planoti do pol metra snega


V hribovitem delu naše občine je snežna odeja visoka tudi do pol metra, nekaj centrimetrov pa ga je tudi v dolini. Kljub obilnemu sneženju v torek, 15. januarja, je promet po Soški cesti večinoma potekal nemoteno. Cestno podjetje Gorica je namreč z vsemi svojimi ekipami na terenu uspelo obvladovati razmere vse do Trente.


Sneg pobelil Močila. Foto: Tina Maffi
Sneg pobelil Močila. Foto: Tina Maffi
Deli:

Za prevoznost Soške ceste je skrbelo okrog 150 delavcev Cestnega podjetja Gorica, ki je na terenu imelo vseh 39 tovornjakov, opremljenih za čiščenje zasneženih cestišč in še 15 drugih strojev. Za lokalne ceste pa so v Zgornjem in Srednjem Posočju poskrbeli tudi manjši koncesionarji.

V Kanalu in Desklah so dopoldan (sreda, 16. januarja) očistili tudi glavne pločnike, več snega pa je ostalo na površinah, za katere bi morali oziroma bi lahko poskrbeli prebivalci sami.

Po napovedih meteorologov bo občasno snežilo se v noči na četrtek, po nižinah Primorske bo večinoma deževalo. Četrtek, 17. januarja, bo pretežno oblačen, občasno bo snežilo le še v notranjosti Slovenije, na Primorskem bo zapihala močna burja. Dosegala bo hitrost do 120 km/h, gradila bo zamete. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem okoli 3, najvišje dnevne malo pod 0, na Primorskem okoli 7 stopinj Celzija.

Oblačno vreme z občasnimi padavinami, se bo nadaljevalo tudi v petek. V soboto bo sicer jasno, a zelo mrzlo, popoldan bo ponovno oblačno. V nedeljo bo oblačno s padavinami, po nižinah Primorske bo deževalo, drugod bo snežilo.

Meteorologi opozarjajo, da je v Julijskih Alpah velika nevarnost snežnih plazov.

V videu si lahko ogledate, kako je v Kanalu snežilo v torek zjutraj, nekaj utrinkov snežnega vremena smo v sredo, 16. januarja, ujeli tudi na poti iz Ljubljane v Kanal. Zasneženo krajino na Močilih in okolici pa je v fotoaparat ujela Tina Maffi.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 28.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2016 | Ostalo
15. Spominski pohod na Globočak
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger

Bodite prvi pri oddaji mnenja.