Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
12°C | 18°C
torek, 25.10.2016
16°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
15°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 19°C
petek, 28.10.2016
6°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Brrrr … še Soča je zmrznila


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
13.02.2012      5:34
A A

Brrrr … še Soča je zmrznila


V kanalski občini v teh dneh lahko občudujemo zaledenelo Sočo. Debelejša skorja ledu je prekrila strugo tudi ob kanalskem mostu, v koritih Soče. Glede na vremenske razmere drugod, pa se v naši občini nad sicer mrzlo zimo, vsaj za enkrat, nimamo kaj pritoževati.


Zaledenela Soča v Kanalu. Foto: Toni Dugorepec
Zaledenela Soča v Kanalu. Foto: Toni Dugorepec
Deli:

V zadnjih mrzlih dneh je Sočo na nekaterih delih prekrila debelejša plast ledu. Vendar pa še ni tako debela, da bi se na njej lahko drsali. Kakor se spominjajo nekateri domačini, so se na zaledeneli Soči nazadnje lahko drsali pred slabimi tridesetimi leti. Menda je bilo to leta 1985.

Po podatkih Agencije za okolje (ARSO) se bo burja do večera umirila, dnevne temperature se bodo sredi tedna dvignile nad ničlo, vendar veremenoslovci napovedujejo mrzlo vreme še vse do konca februarja. Tako se led na Soči morda še ne bo povsem stopil tako kmalu. 

Sicer pa se glede na vremenska poročila iz drugih krajev Slovenije in Evrope v naši občini ne smemo preveč pritoževati nad mrzlo in vetrovno zimo. Močna burja je zadnjih deset dni pustošila po Goriškem in Vipavskem. Po prvih ocenah je škode več kot pred dvema letoma. Odkritih in poškodovanih je ogromno streh, štiričlanska družina iz Šempasa je ostala brez doma. Zaradi snega imajo v Srbiji in Črni Gori izredne razmere, na Jadranu pa se je močnemu vetru pridružil tudi sneg, na nekaterih mestih pa je zaledenela tudi Beneška laguna. Na Balkanu je zaradi mraza umrlo že več kot 50 ljudi.

ARSO ugotavlja, da se v februarju po vsej državi nadaljujejo nizkovodne razmere in da so pretoki rek pod povprečnimi malimi februarskimi pretoki. V povprečju dosegajo le okrog 60 odstotkov malega februarskega pretoka. Najnižje pretoke beležijo na številnih rekah, tudi na Soči.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 28.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2016 | Ostalo
15. Spominski pohod na Globočak
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger

Bodite prvi pri oddaji mnenja.