Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.02.2017

oblačno
Danes bo oblačno, ponekod na Primorskem tudi megleno. Padavine se bodo sprva pojavljale predvsem v zahodni polovici države, čez dan pa se bodo okrepile in razširile nad vso državo. Jugozahodni veter bo dopoldne oslabel, popoldne se bo veter obračal na severovzhodno smer. Proti večeru se bo pričelo hladiti. Meja sneženja se bo spuščala. Zvečer bo na Primorskem zapihala zmerna burja, ki se bo v noči na soboto še krepila. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 13 stopinj C.
8°C | 10°C
sobota, 25.02.2017
3°C | 13°C
nedelja, 26.02.2017
-3°C | 13°C
ponedeljek, 27.02.2017
-1°C | 13°C
torek, 28.02.2017
4°C | 12°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Veliko dela, a tudi slikarskih užitkov in ......


KULTURA

| |
18.12.2012      7:04
A A

Veliko dela, a tudi slikarskih užitkov in zabave


Likovna skupina Deskle deveto leto vztraja z druženjem. Bolj ko se gospodarske in politične razmere zaostrujejo, bolj čutimo potrebo po srečevanju z ljudmi, ki izražajo podobne želje in cilje. Člani likovne skupine Deskle delujemo pod okriljem Kulturnega društva Svoboda Deskle – Anhovo pod mentorstvom Stipeta Hečimoviča. Z letošnjim delovanjem smo izredno zadovoljni.


Drežnica vabi vsako leto slikarje amaterje v naravo. Foto: LS Deskle
Drežnica vabi vsako leto slikarje amaterje v naravo. Foto: LS Deskle
Deli:

Tekst: Vanda Colja

Z vlakom na Bled je vedno romantičen izlet, še posebej, če se likovna skupina odpravi januarja na ogled Picassojeve keramike v Galeriji deva Puri.

V Gorici čez mejo smo konec januarja uresničili drugi del projekta Soča brez meja, ki smo ga skupaj z likovnim društvom iz Tržiča začrtali v letu 2011 in ga razdelili na tri dele. Šest italijanskih in štirje slovenski slikarji amaterji smo decembra skupaj razstavljali v Tržiču, januarja v Gorici in maja v Kanalu. Sodelovanje z likovnim društvom Circolo Curturale »G. Mazzini« Endas Monfalcone je članom likovne skupine Deskle odprlo nova vrata čezmejnega sodelovanja in razširilo likovno pot v druge svetove.

Teden kulture v Kulturnem domu v Desklah je idealna prilika za predstavitev del, ki nastajajo v zimskem času. Razstavo smo na ogled postavili 25. februarja.

Brda so vabljiva v vseh letnih časih, zato se nismo mogli odreči udeležbe na ex-temporu  na Dobrovem meseca aprila pod okriljem Likovne skupine Dablo.

Aprila smo se z vlakom odpravili tudi na morje na ogled Klimtove razstave v Benetke.

V počastitev 60-letnice Pihalnega orkestra Salonit Anhovo smo posebej za njihovo svečano prireditev ustvarili nekaj slik na temo glasba in jih razstavili v avli Kulturnega doma Deskle.

Prvič smo se 27. maja udeležili ex-tempor v Kromberku, ki ga je organiziral Javni sklad RS za kulturne dejavnosti – območna izpostava Nova Gorica. Nastale slike pa smo razstavili 19. septembra v avli Mestne občine Nova Gorica.

Češnjev ex-tempore v Šmartnem 2. junija je bil za našo skupino tudi zelo uspešen, saj smo še istega dne razstavili nastala dela v Hiši kulture v Šmartnem.

Vroči poletni meseci, ki so letos nadpovprečno ogreli zemljo in nebo, vabijo slikarje v naravo. 16. junija smo izkoristili sončno soboto za ex-tempore ob Soči pod kanalskim mostom. Gostili smo likovnike iz briškega likovnega društva Dablo in zamejskega društva iz Tržiča. Dela, ki so nastala, pa smo razstavili v Galeriji Rika Debenjaka v Kanalu v času tradicionalnih skokov z mosta.

Ex-tempore v Drežnici so ciljna točka, kjer se v avgustovski soboti zbere veliko število slikarjev iz vse Slovenije. Slikarsko srečanje, ki ga že 7. leto zapored  organizira Kulturno društvo slikarjev amaterjev Tolmin v sodelovanju s Fundacijo pot miru v Posočju, je bilo zaključeno s postavitvijo razstave v Kobaridu 27. oktobra.

Letos prvič smo se konec avgusta udeležili dvodnevnih ex-tempor v Ročinju ob njihovem krajevnem prazniku ter slike razstavili in podarili tamkajšnji gostilni.

Na slika je v okolico Doma upokojencev GRadišče smo se podali 8. oktobra. Kar nekaj ur smo prebili v prijetni družbi stanovalcev doma. Razstavo smo postavili 18. oktobra ob zanimivem in zabavnem programu.

Naslednji mesec, 10. novembra, pa smo šli kot tolikokrat doslej slikat v Medano na Martinov ex-tempore. Nista  nas ustavila niti mraz niti dež. Slike smo razstavili v Gradnikovi galeriji v Medani, kjer so na ogled še danes.

Prijavili smo se tudi na razpis Medobčinske likovne razstave pod naslovom Krajina, ki jo je organiziral Javni sklad  RS za kulturne dejavnosti – območne izpostave Idrija, Nova Gorica, Ajdovščina in Tolmin. Slike so bile razstavljene v Galeriji Sv. Barbare pod Mestnim trgom  Idriji.

To je kratek pregled delovanja likovne skupine Deskle. Delali smo veliko in vztrajno, pa tudi uživali in se zabavali.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 50
Izšla: 20.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
24.02.2017
Danes ni dogodkov.
25.02.201 | Ostalo
Tržni dan
25.02.2017 | Ostalo
Pustovanje v Levpi
26.02.201 | Ostalo
Pohod na Debelo peč
26.02.2017 | Ostalo
Pust Morsko 2017
28.02.201 | Ostalo
Pustovanje v Desklah
04.03.201 | Ostalo
Tržni dan
25.02.201 | Ostalo
Tržni dan
25.02.2017 | Ostalo
Pustovanje v Levpi
26.02.201 | Ostalo
Pohod na Debelo peč
26.02.2017 | Ostalo
Pust Morsko 2017
28.02.201 | Ostalo
Pustovanje v Desklah

Bodite prvi pri oddaji mnenja.