Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

pretežno jasno
Danes bo večinoma oblačno ali megleno, predvsem v višjih legah severne Slovenije in na Primorskem bo pretežno jasno. Pihala bo šibka do zmerna burja, ki se bo proti večeru krepila. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 0, na Primorskem do 8 stopinj C.
-3°C | 7°C
sreda, 25.01.2017
-4°C | 6°C
četrtek, 26.01.2017
-5°C | 5°C
petek, 27.01.2017
-5°C | 8°C
sobota, 28.01.2017
-4°C | 8°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
7°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Veliko dela, a tudi slikarskih užitkov in ......


KULTURA

| |
18.12.2012      7:04
A A

Veliko dela, a tudi slikarskih užitkov in zabave


Likovna skupina Deskle deveto leto vztraja z druženjem. Bolj ko se gospodarske in politične razmere zaostrujejo, bolj čutimo potrebo po srečevanju z ljudmi, ki izražajo podobne želje in cilje. Člani likovne skupine Deskle delujemo pod okriljem Kulturnega društva Svoboda Deskle – Anhovo pod mentorstvom Stipeta Hečimoviča. Z letošnjim delovanjem smo izredno zadovoljni.


Drežnica vabi vsako leto slikarje amaterje v naravo. Foto: LS Deskle
Drežnica vabi vsako leto slikarje amaterje v naravo. Foto: LS Deskle
Deli:

Tekst: Vanda Colja

Z vlakom na Bled je vedno romantičen izlet, še posebej, če se likovna skupina odpravi januarja na ogled Picassojeve keramike v Galeriji deva Puri.

V Gorici čez mejo smo konec januarja uresničili drugi del projekta Soča brez meja, ki smo ga skupaj z likovnim društvom iz Tržiča začrtali v letu 2011 in ga razdelili na tri dele. Šest italijanskih in štirje slovenski slikarji amaterji smo decembra skupaj razstavljali v Tržiču, januarja v Gorici in maja v Kanalu. Sodelovanje z likovnim društvom Circolo Curturale »G. Mazzini« Endas Monfalcone je članom likovne skupine Deskle odprlo nova vrata čezmejnega sodelovanja in razširilo likovno pot v druge svetove.

Teden kulture v Kulturnem domu v Desklah je idealna prilika za predstavitev del, ki nastajajo v zimskem času. Razstavo smo na ogled postavili 25. februarja.

Brda so vabljiva v vseh letnih časih, zato se nismo mogli odreči udeležbe na ex-temporu  na Dobrovem meseca aprila pod okriljem Likovne skupine Dablo.

Aprila smo se z vlakom odpravili tudi na morje na ogled Klimtove razstave v Benetke.

V počastitev 60-letnice Pihalnega orkestra Salonit Anhovo smo posebej za njihovo svečano prireditev ustvarili nekaj slik na temo glasba in jih razstavili v avli Kulturnega doma Deskle.

Prvič smo se 27. maja udeležili ex-tempor v Kromberku, ki ga je organiziral Javni sklad RS za kulturne dejavnosti – območna izpostava Nova Gorica. Nastale slike pa smo razstavili 19. septembra v avli Mestne občine Nova Gorica.

Češnjev ex-tempore v Šmartnem 2. junija je bil za našo skupino tudi zelo uspešen, saj smo še istega dne razstavili nastala dela v Hiši kulture v Šmartnem.

Vroči poletni meseci, ki so letos nadpovprečno ogreli zemljo in nebo, vabijo slikarje v naravo. 16. junija smo izkoristili sončno soboto za ex-tempore ob Soči pod kanalskim mostom. Gostili smo likovnike iz briškega likovnega društva Dablo in zamejskega društva iz Tržiča. Dela, ki so nastala, pa smo razstavili v Galeriji Rika Debenjaka v Kanalu v času tradicionalnih skokov z mosta.

Ex-tempore v Drežnici so ciljna točka, kjer se v avgustovski soboti zbere veliko število slikarjev iz vse Slovenije. Slikarsko srečanje, ki ga že 7. leto zapored  organizira Kulturno društvo slikarjev amaterjev Tolmin v sodelovanju s Fundacijo pot miru v Posočju, je bilo zaključeno s postavitvijo razstave v Kobaridu 27. oktobra.

Letos prvič smo se konec avgusta udeležili dvodnevnih ex-tempor v Ročinju ob njihovem krajevnem prazniku ter slike razstavili in podarili tamkajšnji gostilni.

Na slika je v okolico Doma upokojencev GRadišče smo se podali 8. oktobra. Kar nekaj ur smo prebili v prijetni družbi stanovalcev doma. Razstavo smo postavili 18. oktobra ob zanimivem in zabavnem programu.

Naslednji mesec, 10. novembra, pa smo šli kot tolikokrat doslej slikat v Medano na Martinov ex-tempore. Nista  nas ustavila niti mraz niti dež. Slike smo razstavili v Gradnikovi galeriji v Medani, kjer so na ogled še danes.

Prijavili smo se tudi na razpis Medobčinske likovne razstave pod naslovom Krajina, ki jo je organiziral Javni sklad  RS za kulturne dejavnosti – območne izpostave Idrija, Nova Gorica, Ajdovščina in Tolmin. Slike so bile razstavljene v Galeriji Sv. Barbare pod Mestnim trgom  Idriji.

To je kratek pregled delovanja likovne skupine Deskle. Delali smo veliko in vztrajno, pa tudi uživali in se zabavali.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 50
Izšla: 20.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.12.201 | Ostalo
Ogled jaslic v Ajbi
24.12.2016 | Ostalo
Razstava jaslic v Ajbi
24.01.201 | Ostalo
Načini uporabe starega kruha
27.01.2017 | Ostalo
Revija pevskih zborov Goriške 2017
27.01.2017 | Kultura
Revija pevskih zborov Goriške
28.01.201 | Ostalo
Tržni dan
28.01.2017 | Ostalo
Proslava
28.01.2017 | Ostalo
Briškuljada
28.01.2017 | Kultura
Revija pevskih zborov Goriške
29.01.201 | Ostalo
Tradicionalni pohod na Lašček
29.01.201 | Šport
Pohod na Lašček
29.01.201 | Ostalo
Pohod na Lašček
29.01.2017 | Ostalo
Predstava "Družinske zdraske"
29.01.2017 | Ostalo
Zimski abonma - dodatna predstava
29.01.2017 | Kultura
Revija pevskih zborov Goriške
31.01.201 | Ostalo
Izdelava mila z medom in voskom
24.12.201 | Ostalo
Ogled jaslic v Ajbi
24.12.2016 | Ostalo
Razstava jaslic v Ajbi
24.01.201 | Ostalo
Načini uporabe starega kruha
27.01.2017 | Ostalo
Revija pevskih zborov Goriške 2017
27.01.2017 | Kultura
Revija pevskih zborov Goriške
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.